Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Zakrzewie!

To będzie jedyna i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć i poznać sekrety zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko! Po tajemnicach tej rezydencji oprowadzi Karol Soberski, pisarz, dziennikarz, eksplorator, niezależny badacz lokalnej historii i autor bestsellerowej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”! Zapraszamy do jednego z najpiękniejszych w Wielkopolsce – na co dzień niedostępnego – pałacu w Zakrzewie. Ze względu na duże zainteresowanie tym pałacem, przygotowaliśmy dwa terminy zwiedzania: „nocne zwiedzanie” w czwartek, 20 czerwca i „dzienne” w piątek, 21 czerwca! Będzie to niezapomniana przygoda z historią!

– Pałac w Zakrzewie to jeden z najpiękniejszych i do dzisiaj skrywających tajemnice pałaców w Wielkopolsce. Zakrzewska rezydencja pełna jest skarbów i sekretów, wiele z nich odkrytych przeze mnie w trakcie pisania książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” i szlakiem tych tajemnic powędrujemy. Co ważne, w tym roku zajrzymy do miejsc, gdzie wcześniej nie można było wejść! – mówi Karol Soberski.

Ze względu na duże zainteresowanie tym obiektem, przygotowaliśmy dwa terminy zwiedzania: w czwartek, 20 czerwca o godz. 22.00 rozpocznie się „nocne zwiedzanie” a w piątek, 21 czerwca o godz. 15.00 – „dzienne” zwiedzanie.

Kiedy i o której?
Pałac (i park), który obecnie stanowi własność Santander Bank Polska i znajduje się tam Centrum Szkoleniowe tego banku, będzie można obejrzeć w czwartek, 20 czerwca i w piątek, 21 czerwca.

– Ze względu na duże zainteresowaniem pałacem w Zakrzewie, dla osób chcących zobaczyć ten przepiękny pałac i równie unikatowy blisko 16-hektarowy park, przygotowaliśmy dwa terminy zwiedzania: 20 i 21 czerwca. W pierwszym terminie, w czwartek, 21 czerwca będzie to „nocne zwiedzanie” i spotkanie z „duchem Hrabiego” – mówi K. Soberski. – Natomiast w piątek, 21 czerwca odbędzie się „dzienne” zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego, które zaczniemy o godz. 15.00. W obu terminach ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń – podkreśla K. Soberski i dodaje: – W tym miejscu pragniemy podziękować Dianie Matłosz, zarządzającej Centrum Szkoleniowym w Zakrzewie za możliwość zwiedzenia parku i pałacu.

Sensacje z pogranicza historii i kryminału!
W tym roku hasło zwiedzania brzmi: „Tajemniczy Pałac Zakrzewa” . Dlaczego taki tytuł? Otóż będziemy wędrować śladami historii opisanymi przez K. Soberskiego we wspomnianej książce o tym samym tytule.

Do przybycia do Zakrzewa zapraszamy osoby chcące poznać te nieznane historie związane z pałacem, jak i osoby chcące poznać historię samego pałacu, zobaczyć jego niezwykłą architekturę oraz poznać burzliwe dzieje oryginalnych figur znajdujących się na terenie parku w Zakrzewie – podkreśla K. Soberski.

Program zwiedzania
W czwartek, 20 czerwca zapraszamy wszystkich zainteresowanych na „nocne zwiedzanie” pałacu w Zakrzewie. Zbiórka o godz. 21.45 przed główną bramą prowadzącą do pałacu. Następnie – po sprawdzeniu listy obecności – wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna, Wozownia, pałac, park (ze względu na wędrówkę po parku wskazane obuwie sportowe), a na koniec powrót do pałacu.

Z kolei w piątek, 21 czerwca zainteresowanych zwiedzaniem pałacu w Zakrzewie zapraszamy na godz. 14.45 przed główną bramą prowadzącą do pałacu. Następnie – po sprawdzeniu listy obecności – wyruszamy zwiedzać według następującego planu: pałac, park (ze względu na wędrówkę po parku wskazane obuwie sportowe), Oficyna, Wozownia i na koniec powrót do pałacu

W obu terminach za zakończenie zapraszamy do pałacu na słodki poczęstunek oraz losowanie upominków wśród uczestników wyprawy.

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książki o historii pałacu w Zakrzewie.

Warunki uczestnictwa
Warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest potwierdzenie – do 14 czerwca do godz. 15.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: biuro@turystykalokalna.pl (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość i dzień zwiedzania, czyli 20 lub 21 czerwca) oraz wpłacenie 30 złotych od osoby na konto: 75 2490 0005 0000 4004 4234 2941 z dopiskiem: „Zwiedzanie Zakrzewa”.

Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!

Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-98-05-04. Pieniądze przeznaczone są na kwestie organizacyjne. Zwiedzanie pałacu odbędzie się bez względu na pogodę.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-98-05-04.

(as)