VI Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego już styczniu 2020 r.

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” przymierza się do organizacji VI Rajdu Pieszego im. Pawła Występskiego, który odbędzie się w styczniu 2020 roku. Organizatorzy biorą pod uwagę dwie trasy: pierwsza po Bieszczadach Kłeckich, a druga – z Sokolnik do Popowa Tomkowego.

– Zgodnie ze złożoną w 2013 roku obietnicą, że co roku będziemy organizować Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego, naszego wielkiego przyjaciela, rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej edycji rajdu. Szósty rajd powiedzie nas po kolejnych ciekawych ścieżkach naszego regionu. Trasa zostanie zlokalizowana w jednej z gmin naszego powiatu i jak co roku będzie bogata w atrakcje. Pod uwagę bierzemy dwie trasy: pierwsza po Bieszczadach Kłeckich, a druga – z Sokolnik do Popowa Tomkowego. – mówi Karol Soberski, prezes zarządu Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

Paweł Występski, zmarł 24 lutego 2013 roku w wieku 56 lat. Był miłośnikiem historii i turystyki, szczególnie kochał rajdy piesze (często po Bieszczadach Kłeckich), które osobiście przez wiele lat organizował. Był czynnie zaangażowany w promocję swojej „małej Ojczyzny” – gminy Kłecko. Paweł był niestrudzonym propagatorem krajoznawstwa, turystyki, rajdów i historii. Wielokrotnie samotnie przemierzał szlaki po których później oprowadzał miłośników turystyki. Był też wielkim miłośnikiem historii regionu.

Więcej informacji o terminie rajdu i ostatecznej trasie podamy pod koniec grudnia.

(fh)