Weź udział w warsztatach fotografii

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” zaprasza na warsztaty fotografii cyfrowej i fotografii analogowej. Zajęcia odbywać się będą w grupach sześcioosobowych i będą prowadzone niezależnie od siebie. Przewidzianych jest kilka spotkań trwających od 2 do 3 godzin. Liczba miejsc ograniczona! Kursy poprowadzi artysta fotografik Jerzy Andrzejewski.

Jerzy Andrzejewski – jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych artystów fotografików w Polsce, członek Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Fotografią zajmuje się od 1968 r, początkowo pracując w pracowni rentgenowskiej Szpitala Miejskiego w Gnieźnie. Równocześnie wykonywał zdjęcia reporterskie publikowane w Gazecie Poznańskiej i Przemianach oraz na zamówienie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W latach 1972-1976, pracując w muzeum, równocześnie prowadził zajęcia fotograficzne z młodzieżą w pracowniach Miejskiego Domu Kultury w Gnieźnie oraz w gnieźnieńskim Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki oraz Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej. Od 2000 r. współpracuje z Muzeum Początków Państwa Polskiego i Archidiecezją Gnieźnieńską.

J. Andrzejewski jest autorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych oraz zbiorowych. Jego zdjęcia zostały opublikowane w kilkunastu albumach o charakterze popularnonaukowym (m.in. wydawnictw „Arkady” i „Ossolineum”), katalogach polskich muzeów (m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Muzeum Archidiecezjalnego) oraz uczelni (m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego).

W 2011 został wybrany „Człowiekiem Roku 2011” – portalu informacjelokalne.pl (w kat. „kultura, sztuka, nauka”), a w 2018 r. „Człowiekiem Dziesięciolecia 2008 – 2018” wspomnianego portalu. W 2017 obchodził jubileusz 60-lecia pracy twórczej. W 2018 r. został uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warunki uczestnictwa
Zajęcia są odpłatne i mogą w nich wziąć udział tylko osoby pełnoletnie.
Koszt warsztatów cyfrowych – 150 zł od osoby, natomiast koszt warsztatów analogowych – 300 zł osoby (warsztaty odbywać się będą niezależnie od siebie).

Zajęcia odbywać się będą w soboty w Pracowni Fotograficznej J. Andrzejewskiego w Gnieźnie.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: fundacjahistoryczna@post.pl w tytule proszę wpisać: Warsztaty cyfrowe lub Warsztaty analogowe.

W zgłoszeniu prosimy podać:

  • imię i nazwisko,
  • miejscowość,
  • prosimy podać informację od kiedy trwa przygoda w fotografią
  • numer telefonu
  • WAŻNE: uczestnicy warsztatów fotografii cyfrowej muszą mieć własne aparaty fotograficzne;
  • uczestnikom warsztatów fotografii analogowej aparaty zapewnia organizator.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 21 września. Po tym terminie poinformujemy uczestników o dniu i godzinie pierwszego spotkania.