Fundacja w akcji! Nowa era w dziejach pałacu w Zakrzewie!

Pałac w Zakrzewie w gminie Kłecko wchodzi w nowy etap swojej działalności! Po 30 latach zamknięcia, pałac otwiera swoje bramy i zaproponuje mieszkańcom regionu, turystom, czy przedsiębiorcom wiele atrakcji kulturalno-artystyczno-rozrywkowych i biznesowych! A wszystko za sprawą współpracy, którą Pałac Zakrzewo nawiązał z Fundacją Historyczną „Przywracamy Pamięć” z Gniezna! Tym samym już od jesieni tego roku zakrzewska rezydencja zaprasza na szereg wydarzeń! Będą koncerty, spotkania autorskie, unikatowe weekendy, jak również wiele innych atrakcji! Pałac jest również otwarty na osoby chcące zorganizować przyjęcie okolicznościowe czy inną imprezę rodzinną!

Pałac w Zakrzewie, od 1990 r. był własnością jednego z banków, ale przez te lata był w praktyce niedostępny dla mieszkańców regionu. Ten stan zmienił się dopiero po sprzedaży pałacu przez bank i nabycie go przez prywatnego przedsiębiorcę. Dzięki temu obiekt już wkrótce ożyje! Podmiotem, który zakupił pałac jest Poz Bruk Sp. z o.o. Poznańskie Nieruchomości Sp. J., a właścicielem spółki jest Tomasz Nowicki.

I właśnie dzięki zaangażowaniu nowego właściciela, zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie już od jesieni tego roku otworzy swoje bramy i zaproponuje mieszkańcom regionu, turystom, czy przedsiębiorcom wiele atrakcji kulturalno-artystyczno-rozrywkowych i biznesowych!

Nowa era w dziejach pałacu w Zakrzewie to efekt nawiązanej właśnie współpracy pomiędzy Dianą Matłosz-Blige, dyrektor zarządzającą pałacem w Zakrzewie, a Karolem Soberskim, prezesem Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” z Gniezna. Obie strony, mając duże doświadczenie w organizowaniu różnego rodzaju projektów komercyjnych i społecznych, zdecydowały się połączyć swoje doświadczenia i sprawić, że pałac pokaże nowe oblicze. I stanie się miejscem w Wielkopolsce do którego warto będzie przyjeżdżać każdego dnia!

Co się będzie działo w pałacu w Zakrzewie?
– Zakrzewska rezydencja jest stworzona do organizowania w jej wnętrzach różnego rodzaju uroczystości, począwszy od przyjęć okolicznościowych, rodzinnych, po imprezy firmowe i wydarzenia kulturalne. Któż bowiem nie marzył o uczcie w gronie najbliższych w pięknym i historycznym pałacu? – mówi Diana Matłosz-Blige, dyrektor zarządzająca pałacem w Zakrzewie. – Dzięki współpracy z Fundacją Historyczną i połączeniu naszych doświadczeń, nasz obiekt otworzy się na wiele środowisk i będzie miał do zaproponowania wydarzenia, których nikt w regionie dotychczas nie organizował – dodaje.

Osoby zainteresowane zorganizowaniem przyjęcia, czy innego rodzaju uroczystości proszone są o kontakt na e-maila: recepcja@palaczakrzewo.pl lub kontakt telefoniczny: 667-151-642 (w godzinach od 8.00 do 16.00).


W pałacu już niebawem odbywać się będą ciekawe wydarzenia kulturalne, ponieważ obiekt ten jest stworzony do tego typu inicjatyw, jak choćby koncerty, spotkania autorskie z pisarzami czy podróżnikami oraz do wydarzeń weekendowych typu konferencje popularno-naukowe, czy spotkania biznesowe.

– Pałac w Zakrzewie to jeden z moich najbardziej ulubionych pałaców w Polsce, o którym w 2017 r. napisałem też książkę pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Gdy więc padła propozycja współpracy ze strony Pałacu w Zakrzewie, propozycja organizowania wspólnych projektów artystycznych, przedsięwzięć kulturalno-turystycznych, nie zastanawialiśmy się długo, ponieważ jest to wielka szansa na stworzenie na mapie Wielkopolski, czy nawet Polski, wyjątkowego miejsca w którym organizowane będą wydarzenia artystyczno-rozrywkowe i biznesowe! – podkreśla Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” z Gniezna i dodaje: – W ramach współpracy z Pałacem Zakrzewo, po naszej strony jest zapewnienie ciekawych punktów do kalendarza wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Mamy w tym spore doświadczenie, szerokie kontakty i już dzisiaj wiemy, że wielu znanych artystów i twórców chce przyjechać do pałacu w Zakrzewie.

Informacje i wszelkie szczegóły o wydarzeniach kulturalno-artystycznych, które odbywać się będą w pałacu w Zakrzewie, udzielane są pod numerem telefonu: 515-980-504 (w godzinach od 10.00 do 20.00).


Jak podkreślają obie strony, w od jesieni tego roku ożyje nie tylko pałac, ale także w najbliższych miesiącach wiele będzie się działo również w 16-hektarowym parku otaczającym zakrzewską rezydencję.

Bogata jesień w pałacu w Zakrzewie

Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie na dobre ożyje od października tego roku. Wówczas praktycznie co tydzień, coś się będzie w pałacu działo. Będą to zarówno tematyczne wydarzenia weekendowe, jak i projekty realizowane w tygodniu.

Będzie także cykl koncertów, wystaw i spotkań z twórcami w ramach I edycji „Zakrzewo Palace Festival”, festiwalu opartego na trzech filarach: koncerty, prelekcje, wystawy.

Co w programie?

Weekendy tematyczne:

- od 30 września do 2 października - „Weekend z tajemnicami”
- od 21 do 23 października – „Damy Sukcesu” - weekend tylko dla Pań
- od 25 do 27 listopada - „Weekend andrzejkowych wróżb”


I Zakrzewo Palace Festival (do poniższych tegorocznych wydarzeń wkrótce dojdą kolejne):

- sobota, 8 października o godz. 16.00 – koncert ballad aktora teatralnego, filmowego i pieśniarza Lecha Dyblika, okraszony opowieściami z życia artysty.
L. Dyblik – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz; występował w takich filmach jak: „Psy 2. Ostatnia krew”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Cwał”, „Ogniem i mieczem”, „Świat według Kiepskich”, „Pan Tadeusz”, „Ojciec Mateusz”, „Na Wspólnej”, i wielu innych);

- czwartek, 20 października o godz. 18.00 – spotkanie autorskie z pisarką Jolantą Marią Kaletą, autorką powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych.
J. M. Kaleta, historyk i politolog, autorka powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych, w których między fikcję literacką zgrabnie wplata fakty historyczne, czasami mało znane. Na życie jej książkowych bohaterów zasadniczy wpływ mają autentyczne i jednocześnie zagadkowe wydarzenia mające miejsce w niezbyt odległej przeszłości, a nie rozwiązane do dziś. Autorka takich popularnych powieści jak: „W cieniu Olbrzyma” (2012), „Operacja Kustosz” (2012), „Lawina” (2013), „Złoto Wrocławia (2013), „Wrocławska Madonna” (2013), „Strażnik Bursztynowej Komnaty” (2014), „Duchy Inków (2014), „Testament Templariusza” (2015), „Kolekcja Hankego” (2015), „Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy” (2016), „Pułapka” (2017), czy też bestsellerowej trylogii „Wojna i miłość”  (t. I - „Katarzyna i Igor”, t. II - „Andrzej i Halina”, t. III - „Wiktor i Hanka”). W ostatnim okresie ukazała się kolejna trylogia tej autorki zatytułowana „Tron we krwi” (t. I - „Zdrada”, t. II - „Kłamstwo”, t. III - „Grzech”). Więcej o pisarce: jolantamariakaleta.pl

- sobota, 22 października o godz. 18.00 – koncert Jakuba Herforta, zwycięzcy IX edycji programu „Mam Talent”;
J. Herfort artysta o nietuzinkowym głosie wykonuje piosenki od swingu po muzykę klasyczną. Koncertował w takich krajach jak USA, Mołdawia, Niemcy i Rumunia. Zwycięzca „Mam Talent” i laureat wielu festiwali w Polsce jak i za granicą. Na co dzień nauczyciel śpiewu i pasjonat dobrej literatury. Więcej na stronie: jakub.herfort.wokalista.com

- niedziela, 11 grudnia o godz. 17.00 – koncert kolęd Grzegorza Wilka, piosenkarza, aktora, kompozytora i autora tekstów.
G. Wilk, laureat programu „Szansa na sukces”; w latach 2004–2008 był solistą i aktorem wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, w którym odgrywał główne role m.in. w spektaklach: Scat, Galeria i Gorączka, My Fair Lady i Bo ma duszę nasz dom; od 2005 do 2019 był solistą w programie TVP1 „Jaka to melodia?”. Współpracował z artystami, takimi jak: Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Ryszard Rynkowski, Leszek Możdżer, Marek Bałata, Robert Janowski. Od 2007 występuje jako solista w oratoriach Piotra Rubika, z którym koncertował w Polsce, Słowacji, USA i Kanadzie. W latach 2017–2018 nagrał „Kolędy i Pastorałki przez cały rock”, antologię polskiej kolędy i pastorałki w aranżacji Jakuba Mitoraja.

Wydarzeniom zaplanowanym na jesień 2022 r. będą towarzyszyć wystawy:

- „Świat Ogrodów Longina Majdeckiego” - wystawa przygotowana przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie;
- „Stanisława Walasiewicz 1911−1980. Fotograficzna opowieść najszybszej kobiety świata” - wystawa przygotowana przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie;
- „Architektura gotycka i romańska w Europie” - wystawa artysty fotografika Jerzego Andrzejewskiego, jednego z najlepszych w Polsce fotografów zajmujących się architekturą.

Wszystkie wspomniane wydarzenia są biletowane!

O wszelkich tych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco zarówno na naszym portalu, jak również na FB Pałac w Zakrzewie, Instagramie Pałacu w Zakrzewie oraz na stronie internetowej pałacu, która ruszy we wrześniu.

Warto zaznaczyć, że bogato zapowiada się także wiosna i lato 2023 r. W planach jest m.in. festiwal historyczny, festiwal szanty, festiwal książek, pikniki tematyczne i wiele innych ciekawych przedsięwzięć.