Wieczór pełen wzruszeń i wspomnień w Kcyni

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyło się spotkanie – w ramach cyklu „Ciekawość świata” – z Karolem Soberskim, autorem książki „Skarb Dziedzica”. I właśnie historie opisane w tej pozycji były głównym tematem ponad 1,5 godzinnego spotkania, które zgromadziło liczną rzeszę mieszkańców Kcyni i okolic. W czasie spotkania nie zabrało łez wzruszeń, wspomnień i ciekawych historii związanych z Wielkopolską, Kujawami i Pałukami.

„Ciekawość świata” to cykl spotkań odbywających się od jesieni 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Kcyni. Dotychczas zorganizowanych zostało 51 wykładów, prezentacji i pokazów filmów. Cykl „Ciekawość świata” ma już ustaloną, wierną publiczność, która nie zawodzi i co miesiąc zjawia się na kolejnych spotkaniach. Jak czytamy na stronie internetowej projektu: – Dbamy o to, by tematyka poruszana w ramach comiesięcznych wykładów była różnorodna, taka, którą jesteśmy w stanie zainteresować mieszkańców. Rozmawiamy często o historii lokalnej, o podróżach czy zjawiskach społecznych.

W czwartkowy wieczór gościem spotkania „Ciekawość świata” był Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator, badacz lokalnej historii, autor książek: „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. Głównym tematem spotkania była książka „Skarb Dziedzica”, historie opisane w tej pozycji, szczególnie te związane z II wojną światową, tajemnicami i skarbami. Nie zabrakło również kcyńskich wątków.

Więcej na temat spotkania w Kcyni można przeczytać tutaj