23 cze „Złoto Dziedzica” z Wyrobków i Mielna
Po ukazaniu się „Skarbu Dziedzica”, prowadziłem dalsze poszukiwania związane z losami Franciszka i Antoniego Saskowskich, jak i drogocennych skarbów przez nich ukrytych. Na pozór nieskomplikowane śledztwo zaczęło odsłaniać wręcz niewiarygodne fakty! Złoto i kosztowności z Popowa Ignacewa trafiło m.in. do Mielna, w okolice Drawska Pomorskiego a nawet do dalekiego Hongkongu! Niecodzienna łamigłówka historyczna związana z braćmi Saskowskimi, właścicielami majątków Popowo Ignacewo i Wyrobki, jest jedną z największych, do dzisiaj niewyjaśnionych tajemnic pogranicza Wielkopolski i Kujaw!
„Złoto Dziedzica” to książka historyczna, oparta na faktach, łącząca w sobie klimaty „Kodu Leonarda da Vinci” z mrocznymi opowieściami II wojny światowej. Ta pozycja to obraz ziemian, którzy najpierw w 1939 roku, a później w 1945 roku ukrywają to, co mają najcenniejsze i walczą o życie. A w tle historii życia i działalności Franciszka i Antoniego Saskowskich, pozostają niewyjaśnione do dnia dzisiejszego tajemnice związane z II wojną światową i pierwszymi powojennymi latami… „Złoto Dziedzica” to kilka łamigłówek, z którymi Czytelnik będzie musiał zmierzyć się sam. Zapraszamy do lektury!
„Złoto Dziedzica” to książka opowiadająca o niezwykłych losach Franciszka Saskowskiego, dziedzica Popowa Ignacewa, majątku w gminie Mieleszyn niedaleko Gniezna i jego brata Antoniego Saskowskiego, właściciela majątku Wyrobki leżącego koło Mogilna. Jest to kontynuacja niecodziennych wydarzeń, które rozegrały się na pograniczu Wielkopolski i Kujaw począwszy od 1807 roku, a którer trwają do dzisiaj…
„Złoto Dziedzica” to odpowiedzi na wiele pytań, w tym m.in. w jaki sposób część skarbu z okolic Popowa Ignacewa dotarła do Hongkongu? Czy w okolicach Mieleszyna drążone były tajemnicze tunele? Z jakiego powodu pałac w Przysiece znalazł się na celowniku poszukiwaczy skarbów? Gdzie w okolicach Mieleszyna znajdują się skrytki z kosztownościami pochodzącymi z dworu króla Augusta II Mocnego Sasa?
Książka jest godna polecenia nie tylko dzięki fascynującej historii w niej opisanej, ale również dzięki niepublikowanym wcześniej blisko 200 fotografiom z których większość pochodzi z lat 1910 – 1939.
Książkę można kupić tutaj
Karol Soberski