Arkadiusz Gaca nowym wiceprezesem!

Karol Soberski, fundator i prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” podjął dzisiaj decyzję o zmianie na stanowisku wiceprezesa Fundacji. W miejsce dotychczasowego wiceprezesa Macieja Kwapiszewskiego powołany został Arkadiusz Gaca.

– Moja decyzja wynika z faktu, że naszą Fundację czeka w tym roku wiele ciekawych inicjatyw, wiele projektów do zrobienia, w tym szczególnie przygotowania do marcowego Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, a co za tym idzie dużo intensywnej pracy. Poprzez powołanie nowego wiceprezesa chcę jeszcze bardziej wzmocnić merytorycznie Zarząd Fundacji – mówi Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej.

Jak podkreśla K. Soberski, wybór padł na Arkadiusza Gacę, który jest członkiem Fundacji od początku jej powołania. – Ponadto jest to człowiek, który kocha historię i jest odpowiednio, merytorycznie przygotowany do tej funkcji. Z racji swojego doświadczenia zawodowego jest dobrym organizatorem i co ważne, ma wiele pomysłów na rozwój historii i turystyki w regionie. Ma też doświadczenie w pisaniu projektów unijnych, a o takie będziemy się w tym roku starać – uzasadnia prezes Fundacji.

Koledze M. Kwapiszewskiemu dziękujemy za ponad rok pracy na stanowisku wiceprezesa i liczymy na jego dalszy wkład w rozwój Fundacji.

Największym przedsięwzięciem w pierwszym półroczu 2019 będzie wspomniany Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”, który odbędzie się od 29 do 31 marca w pałacu w Czerniejewie. Oprócz tego Fundacja Historyczna planuje jeszcze kilka innych przedsięwzięć, głównie związanych z badaniami terenowymi i upamiętnianiem osób zasłużonych dla regionu.

O wszystkim będziemy na bieżąco informować.

(as)