Festiwal: umowa podpisana, sale wyznaczone!

Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci, który od 29 do 31 marca 2019 r. odbędzie się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, nabiera tempa! Dzisiaj została podpisana umowa między firmą zarządzającą pałacem a organizatorami Festiwalu, na rezerwację sal w pałacu w których odbywać się będą wykłady, warsztaty, mini-targi książki, koncert i zajęcia dla dzieci! Dzisiaj spotkaliśmy się również z Tadeuszem Szymankiem, burmistrzem miasta i gminy Czerniejewo.

Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci nabiera tempa! Dzisiaj organizatorzy Festiwalu Aleksandra i Karol Soberscy z zarządu Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” spotkali się z zarządzającym pałacem, Marinem Kwiatkowskim i podpisali umowę w celu rezerwacji sal na potrzeby Festiwalu.

Tym samym możemy się pochwalić, że główne wykłady odbywać się będą w Sali Belkowej (pomieści 120 osób), a mniejsze wykłady i warsztaty w Sali Hrabiowskiej. Tym samym miło nam poinformować, że oprócz awizowanych już 19 wykładów, kilka dodatkowych – dla mniejszego grona odbiorców – prawdopodobnie 6 wykładów odbędzie się w Sali Hrabiowskiej.

Dodatkowo w oranżerii pałacu wystawione zostaną stoiska z książkami w ramach mini-targów książki. Swoje miejsce będą mieć także dzieci, dla których przeznaczono specjalną salę w której będą gry, zabawy i bajki.

Z kolei w Sali Balowej odbędzie się w sobotę, 30 marca o godz. 20.30 projekt słowno-muzyczny związany z gwarą wielkopolską pt. „Akuratna Wielkopolska – blubranie i dudów granie”. Wystąpią: Jarek Mikołajczyk, mistrz wielkopolskiej gwary, Mikołaj Woźniak, grający na dudach i Regina Borkowska-Kędzierska, skrzypaczka i lutniczka

W czasie Festiwalu, w pałacu będzie funkcjonowała dodatkowa restauracja i kawiarnia (oprócz głównej restauracji znajdującej się w Wozowni).

Podczas dzisiejszej naszej wizyty w pałacu, ustalono również gdzie będzie znajdował się Punkt Informacyjny w którym wejściówki (w cenie 5 zł za dwa dni Festiwalu) będą musieli zakupić wszyscy uczestnicy Festiwalu, bo tylko tacy będą mogli wziąć udział w imprezie.

Burmistrz Tadeusz Szymanek (z lewek) i Karol Soberski

Burmistrz objął patronat nad Festiwalem!
Dzisiaj spotkaliśmy się również z Tadeuszem Szymankiem, burmistrzem miasta i gminy Czerniejewo. W trakcie spotkania przedstawiliśmy wstępny program Festiwalu i ustaliliśmy, że Gmina Czerniejewo będzie partnerem Festiwalu.

W ramach Festiwalu, Gmina Czerniejewo m.in. wystawi w pałacu swoje stoisko promujące walory historyczno-turystyczno-gospodarcze gminy. Ponadto uzgodniliśmy, że w programie Festiwalu, w sobotę i niedzielę, znajdzie się dla turystów którzy przyjadą na Festiwal, możliwość zwiedzania z przewodnikiem Czerniejewa „Szlakiem Misiów”! Będzie to niezapomniana możliwość poznania dziejów tego pięknego miasta.

Zgłoś swój udział!
Organizatorzy apelują też, by osoby chcące uczestniczyć w I Festiwalu Historycznym Tajemnice Trzech Stuleci w pałacu w Czerniejewie zgłaszały swój udział na maila: festiwal@fundacjahistoryczna.pl

Prosimy podać: ilość osób którą zgłaszacie (jeśli zgłasza się jakaś grupa osób), imię i nazwisko oraz miejscowość z której przyjeżdżacie oraz telefon do osoby kontaktowej.

My w mailu zwrotnym podamy listę hoteli (dla osób spoza regionu), gdzie będzie można wykupić miejsca noclegowe na czas Festiwalu.

Więcej szczegółów na temat programu Festiwalu już wkrótce.
Wszystko o Festiwalu w zakładce: „Festiwal

(as)