Festiwal Historyczny to nie pierwsze wielkie wydarzenie

I Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 29 do 31 marca odbywać się będzie w pałacu w Czerniejewie, nie jest pierwszym wielkim wydarzeniem organizowanym przez Karola Soberskiego i jego żonę Aleksandrę oraz ich grupę współpracowników (dzisiaj tworzących Fundację Historyczną „Przywracamy Pamięć”). Mają oni już bowiem duże doświadczenie w organizowaniu podobnych przedsięwzięć. Największą imprezą, którą dotychczas przygotowali był I Piastowski Festiwal Wodny, który odbył się 26 maja 2012 r. nad jeziorem Kłeckim w powiecie gnieźnieńskim.

I Piastowski Festiwal Wodny odbył się 26 maja 2012 r. nad jeziorem Kłeckim w powiecie gnieźnieńskim. Festiwal łączył trzy żywioły: wodę, powietrze i ziemię. Było to również wydarzenia łączące aspekty turystyczne, kulturalne, sportowe, historyczne i ekologiczne. Gwiazdą Festiwalu był Zbigniew Wodecki z zespołem. Przez Festiwal, który rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał do późnych godzin porannych, przewinęło się od 7 do 10 tysięcy uczestników ze wszystkich stron Wielkopolski.

Rok później, w 2013 r. II edycja Piastowskiego Festiwalu Wodnego odbyła się w Campingu Borzątew w gminie Mieleszyn i była to już międzynarodowa edycja z udziałem zespołów z Litwy i Białorusi. Gwiazdą tej edycji byli: zespół Babsztyl oraz Cezary Makiewicz z zespołem „Koltersi”.

Zamieszczony film to skrót I edycji Festiwalu nad jez. Kłeckim. Więcej o Piastowskim Festiwalu Wodnym można znaleźć tutaj.

(as)