Ogromne zainteresowanie targami książki

I Festiwalowi Historycznemu „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 29 do 31 marca odbywał się w pałacu w Czerniejewie towarzyszyły mini-targi książki historycznej i regionalnej. I jak się okazało, cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem!

Jedną z atrakcji, która towarzyszyła I Festiwalowi Historycznemu „Tajemnice Trzech Stuleci” odbywającemu się od 29 do 31 marca w pałacu w Czerniejewie były mini-targi książki historycznej i regionalnej. – W dobie, kiedy zamykane są małe księgarnie w których można kupić unikatowe książki, a na rynku dominują tylko wielkie sieci w których wielu pozycji związanych szczególnie z historią nie kupimy, wpadliśmy na pomysł, by przy okazji Festiwalu zorganizować mini-targi książki historycznej i regionalne. Ponadto swoje stoiska wystawiły samorządy i organizacje pozarządowe – mówi Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, organizator Festiwalu. – I jak się okazało, stoiska te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co świadczy, że potrzeba takich atrakcji – dodaje.

Podczas dwóch „prelekcyjnych” dni Festiwalu, w pałacu swoje stoiska wystawiło kilkanaście podmiotów. W tym gronie było stoisko Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” na którym można było pamiątkowe gadżety: koszulki z logo Festiwalu, kubki, długopisy i smycze festiwalowe. Wszystkie to limitowane seria pamiątek z Festiwalu.

Ponadto na stoisku można było kupić książki napisane przez członków Fundacji, w tym książki autorstwa Karola Soberskiego, pomysłodawcy Festiwalu i prezesa Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, czyli „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” i „Złoto Dziedzica”.

Były też książki innych autorów, m.in. Piotra Kucznira, Jana Nowickiego czy Elżbiety Guzikowskiej-Konopińskiej.

Na stoisku Fundacji można było również otrzymać ulotki informacyjne o działaniach Fundacji, dzięki którym każdy chcący przystąpić do Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” i zaangażować się w jej działalność dowie się, jak to uczynić.

Oprócz stoiska Fundacji, były też stoiska księgarni „Odkrywcy” z Łodzi i księgarni Stara Szuflada. Były też stoiska autorów: Mariusza Borowiaka i Joanny Lamparskiej

Swoje stoisko miała też: Gmina Czerniejewo, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wspólnie z Klastrem „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”, Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Dom Anki” z Gniezna i Stowarzyszenie „Między Ludźmi i Jeziorami” z Kazimierza Biskupiego.

Przez dwa dni stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników Festiwalu

Atrakcji Festiwalu było tak wiele, że wkrótce kolejne relacje, w tym z wyjazdu prelegentów na zwiedzanie pałacu w Zakrzewie w gminie Kłecko.

(as)

Więcej o pierwszym dniu Festiwalu:
Pałac w Czerniejewie wypełnił się historią i… prelekcjami
Sala Hrabiego, symbole masońskie i lokalne sekrety
Działo się w Sali Balowej: „Blubranie i dudów granie”
Festiwalowa sala bajek i zabaw! Idealne rozwiązanie!

Więcej o drugim dniu Festiwalu:
Poszukiwacze, niemiecka zbrodnia i dom dziecka
Admirał, tajemnice, Denizot, zaginione eksponaty i zagadki…