Karol Soberski o „Zapomnianej zbrodni” w TVP 3!

Karol Soberski, dziennikarz i niezależny badacz lokalnej historii, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” był dzisiaj gościem programu „Wielkopolska Warta Poznania” na antenie TVP 3 Poznań. W trakcie programu opowiadał o akcji „T4”, czyli zagładzie fizycznie i umysłowo upośledzonych pacjentów szpitali psychiatrycznych, szczególnie mówił o eksterminacji, która dotknęła chorych Zakładu Psychiatrycznego „Dziekanka” w Gnieźnie, co opisał w książce „Zapomniana zbrodnia”.

Dzisiaj, kilkanaście minut po godz. 18.00 w programie „Wielkopolska Warta Poznania” na antenie TVP 3 Poznań, „na żywo” – w rozmowie z red. Bryanem Kasprzykiem – opowiadał o wywożeniu i mordowaniu pacjentów szpitali psychiatrycznych, na terenie niemieckiego Kraju Warty, które odbywało się w ramach akcji „T4”.

W tym roku mija 80 lat od pierwszych „transportów śmierci”, czyli eksterminacji psychicznie i nieuleczalnie chorych. K. Soberski opowiadał o tych tragicznych wydarzeniach w kontekście Zakładu Psychiatrycznego „Dziekanka” w Gnieźnie, gdzie zginęło kilka tysięcy pacjentów, co opisał w książce „Zapomniana zbrodnia”.

Link do wywiadu tutaj (rozmowa z K. Soberskim od 00:11:55)

Jeśli chcesz kupić książkę „Zapomniana zbrodnia” – wejdź tutaj – wypełnił formularz i wyślij na adres: zamowienia@skarbnicatajemnic.pl

W sprawie zakupu książki można też dzwonić pod numerem telefonu: 515-980-504

(as)