„Fundacyjne poniedziałki” zainaugurowane!

Bez protokołu, bez krawatów, na luzie – tak będę wyglądać nieformalne spotkania członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, które organizowane będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Inauguracyjne spotkanie odbyło się w Restauracji Europejskiej w Gnieźnie.

Z propozycją poniedziałkowych, nieformalnych spotkań członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” wyszedł 9 czerwca podczas pikniku przy ognisku w Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej w Leśniewie, Arkadiusz Gaca, wiceprezes Fundacji, który też otworzył inauguracyjne spotkanie.

– W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca chcemy się spotykać tak na luzie, bez protokołu, w gronie członków naszej Fundacji, którym akurat czas pozwala na przybycie, by porozmawiać o bieżących sprawach, nie tylko związanych z Fundacją. W codziennym zabieganiu, o wielu sprawach Fundacji rozmawiamy tylko telefonicznie, stąd pomysł takich co miesięcznych spotkań, by się zatrzymać i porozmawiać – wyjaśnia A. Gaca i dodaje, że „Fundacyjne poniedziałki” odbywać się będą niezależnie od spotkań członków Fundacji przygotowywanych i zwoływanych przez Zarząd Fundacji.

Pierwsze takie poniedziałkowej spotkanie odbyło się w Restauracji Europejskiej i zgromadziło te osoby, którym akurat pasował termin.

Podczas blisko dwugodzinnego spotkania poruszono wiele ciekawych tematów związanych z planami Fundacji, w tym przygotowywanymi warsztatami. Nie brakowało też debat o projektach na które Fundacja zamierza pozyskać środki, jak również poruszono pomysły edukacyjne (te Fundacja chce realizować od 2020 r.). W trakcie rozmów narodziło się też kilka ciekawych tematów.

Kolejny „Fundacyjny poniedziałek” już 5 sierpnia.

(fh)