II Festiwal Historyczny – znamy już 20 prelegentów!

Pełną parą idą przygotowanie do II edycji Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca 2020 r. odbędzie się w pałacu w Czerniejewie. Na przyszłoroczny Festiwal, który potrwa cztery dni (wykłady w sobotę i niedzielę) składać się będzie od 26 do 29 wykładów związanych z XVII, XIX i XX wiekiem. Do tego zaplanowane są dwa panele dyskusyjne z udziałem w sumie 8 gości!

Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” to jedno z największych w Polsce spotkań miłośników historii, pasjonatów skarbów i tajemnic, odkrywców, badaczy lokalnych dziejów, eksploratorów, pisarzy zajmujących się dziejami naszego kraju i poszczególnych regionów oraz turystów pragnących poznać ciekawe miejsca, ludzi i wydarzenia.

Już dzisiaj możemy przedstawić grono 20 prelegentów, którzy przyjęli nasze zaproszenie. W gronie tym są zacni uczestnicy I edycji Festiwalu:
– Joanna Lamparska
– Jacek Podemski
– Karol Soberski
– Piotr Kucznir
– Robert Maziarz
– Mariusz Borowiak
– Radosław Herman
– Krzysztof Krzyżanowski
– Marcin Perliński
– Michał Młotek
– Rafał Jurke

Jest też grono nowych prelegentów:
– Agnieszka Łabuz
– Ewa Syska
– Małgorzata Baczyńska
– Robert Kudelski
– Jerzy Andrzejewski
– Piotr Maszkowski
– Jarosław Leszczełowski
– Radosław Jagieła
– Damian Rybak

Cały czas czekamy jeszcze na potwierdzenie od kilku znanych postaci ze świata eksploracji, historii, dziennikarstwa czy archeologii, którzy nie uczestniczyli w I edycji Festiwalu.

Oprócz zaplanowanych od 26 do 29 wykładów, odbędą się także dwa panele dyskusyjne w których łącznie weźmie udział 8 znamienitych gości!

Szczegółowy program II Festiwalu podamy już wkrótce.

(fh)