O II Festiwalu Historycznym i nowej książce

Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, dziennikarz, pisarz i niezależny badacz lokalnej historii był dzisiaj gościem programu „Witaj Wielkopolsko!” na antenie TVP 3 Poznań. W trakcie programu opowiadał o przygotowaniach do II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca 2020 r. odbędzie się w pałacu w Czerniejewie oraz o mojej nowej książce pt. „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”. Była to świetna okazja do promocji naszego regionu!

Dzisiaj o godz. 7.20 w programie „Witaj Wielkopolsko!” na antenie TVP 3 Poznań, „na żywo” – w rozmowie z red. Katarzyną Górcewicz – opowiadał o przygotowaniach do II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca 2020 r. odbędzie się w pałacu w Czerniejewie oraz o mojej nowej książce pt. „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”.

– Pierwsza edycja Festiwalu spotkała się ogromnym zainteresowaniem – przez dwa dni wykładów pałac w Czerniejewie odwiedziło blisko 2,5 tys. osób z całej Polski. Co najważniejsze, blisko 80 procent z uczestników Festiwalu to byli turyście spoza Wielkopolski, którzy wyjeżdżali z naszego regionu w niezwykłą porcją wiedzy o województwie i jego atrakcjach – mówi K. Soberski. – Druga edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej – dodaje.

W drugiej części rozmowy poruszono temat nowej książki K. Soberskiego pt. „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”. – Książka to efekt moich wędrówek po okolicach Gniezna, szczególnie po sześciu gminach, które opisuję: Mieleszyn, Kłecko, Kiszkowo, Łubowo, Czerniejewo i Niechanowo. Powiat gnieźnieński to obfitość zabytków świadczących o bogatej historii. I mam tę przyjemność, że od blisko 10 lat wędruje po tych gminach powiatu gnieźnieńskiego ale też pokazuję je turystom z najdalszych zakątków Polski i Europy – zaznacza K. Soberski.

Link do wywiadu tutaj (od 00.17 min.)

(fh)