Grobowiec Saskowskiego ozdobiony krzewami

Dzisiaj odbył się kolejny etap porządkowania grobowca Franciszka Saskowskiego, przedwojennego dziedzica Popowa Ignacewa w gminie Mieleszyn. Po sobotnie akcji członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, która przywróciła ład i porządek wokół grobowca tak wielce zasłużonego dla regionu człowieka, dzisiaj przyszedł czas na część drugą akcji.

O sobotniej akcji członków naszej Fundacji można przeczytać tutaj.

Dzisiaj nastąpił ciąg dalszy upiększania okolic grobowca Franciszka Saskowskiego. Z tą inicjatywą wyszedł członek naszej Fundacji, Michał Glanc, który po zakończeniu sobotniej akcji stwierdził: – Tak patrzę na otoczenia grobowca i wydaje mi się ono trochę łyse. Teraz jest dobry czas na sadzenie zimozielonych, dlatego warto by było wsadzić w przy grobowcu cisa i jałowca.

Pomysł spodobał się Zarządowi Fundacji i dzisiaj Michał zrealizował swój zamysł. W godzinach popołudniowych pojechał do Popowa Ignacewa i po obu stronach grobowca wsadził: cisa kolumnowego, a z drugiej – jałowca blue arrow. W ten sposób grobowiec F. Saskowskiego nabiera nowego wyrazu.

Warto podkreślić, że w piątek 25 października obchodzić będziemy 129. rocznicę urodzin Franciszka Saskowskiego.

A już wkrótce kolejne prace wokół tego miejsca.

(fh)