II Festiwal Historyczny już za dwa tygodnie…

Czas biegnie bardzo szybko. Jeszcze nie tak dawno liczyliśmy miesiące do II edycji Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca odbędzie się w pałacu w Czerniejewie. A dzisiaj do tego wielkiego wydarzenia pozostało zaledwie 14 dni…

Dzisiejszy dzień był kolejnym z wielu w którym wszystko kręciło się wokół przygotowań do II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca odbędzie się w pałacu w Czerniejewie.

Na początek dnia wyjazd do Czerniejewa, do tamtejszego Urzędu Miasta i Gminy, a potem do pałacu, gdzie trwają intensywne przygotowania do Festiwalu. Była kilkugodzinna rozmowa z gospodarzami rezydencji na temat szczegółów zbliżającego się wydarzenia. Rozmawialiśmy m.in. o przygotowywanych wystawach, czy też o kwestiach technicznych związanych z prelekcjami.

Po kilku godzinach spędzonych w pałacu w Czerniejewie, wieczorem przyszedł czas na robocze spotkanie z członkami Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, by omówić sprawy personalne i podzielić ostatecznie obowiązki, kto za co podczas Festiwalu odpowiada, kto czym się zajmuje.

Dwugodzinne spotkanie zaowocowało dopięciem na ostatni guzik wszystkich spraw związanych z Festiwalem.

Teraz pozostało nam tylko czekać na piątek, 20 marca i przyjazd pierwszych prelegentów oraz gości Festiwalu.

Program II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”dostępny tutaj.

Ważne informacje:
Jak zgłosić się na Festiwal i jak kupić bilet na Festiwal? Szczegóły tutaj.
Jak zgłosić się na Targi Książki Historycznej i Regionalnej – więcej tutaj
Jak zgłosić się na Kiermasz Rękodzieła Historycznego – więcej tutaj

(fh)