O II Festiwalu, skarbach i tajemnicach w TVP!

Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” oraz organizator i pomysłodawca II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który ma się odbyć się w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, był wczoraj gościem TVP 3 Poznań.

Wczoraj, kilkanaście minut po godz. 18.00 w programie „Wielkopolska Warta Poznania” na antenie TVP 3 Poznań, „na żywo” – w rozmowie z red. Markiem Dłużniewskim – o Festiwalu, jego założeniach i programie, ale też o skarbach i tajemnicach Wielkopolski, powiatu gnieźnieńskiego i Czerniejewa opowiadał Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

Warto podkreślić, że zanim K. Soberski wszedł do studia, czekał w wydzielonym pokoju, bo jak się okazało Sanepid zalecił w TVP szczególne środki sanitarne! Między innymi goście programów wchodzą osobnym wejściem do budynku telewizji!

A jadąc przez Poznań do TVP można było zobaczyć: pustki na ulicach, zero spacerujących ludzi, ale za to przy marketach pełno osób robiących zakupy… Poznań nie do poznania….

Link do wywiadu tutaj (rozmowa z K. Soberskim od minuty: 13:40)

(fh)