Fundacja z projektami w gminie Janowiec Wlkp.

Mimo trwającej pandemii Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” nie zwalnia tempa i przygotowuje kolejne przedsięwzięcia. W tym celu wczoraj Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” gościł w Urzędzie Gminy w Janowcu Wielkopolskim, gdzie spotkał się z burmistrza Leszkiem Grzeczką i jego zastępcą Michałem Werkowskim.

Tematem rozmów z włodarzami Janowca Wielkopolskiego – w których wzięła też udział Aleksandra Soberska, członek Zarządu Fundacji – były działania promocyjno-historyczno-turystyczne, które w najbliższym czasie na terenie gminy Janowiec Wielkopolski, będzie realizowała Fundacja Historyczna.

Po blisko godzinnym spotkaniu w magistracie K. Soberski wraz z Michałem Werkowskim pojechali obejrzeć prace prowadzone przy kolejowej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim. Miejsce to już od jesieni ma być historyczną wizytówką Janowca Wlkp., i miejscem wielu ciekawych projektów.

Następnie udali się m.in. do Posługowa i Kołdrąbia. W tej drugiej miejscowości dokonali rekonesansu działki gminnej znajdującej się nad jeziorem Kołdrąbskim, w miejscu gdzie już wkrótce Fundacja Historyczna będzie realizowała niezwykle ciekawy projekt…

Dzisiaj możemy zdradzić, że projekt związany jest z historią regionu i wezmą w nim udział pasjonaci historii z Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” oraz zaproszeni przez nich specjaliści od historii pochodzący m.in. z Warszawy, Łodzi, Brodnicy i Wrocławia.

Przedsięwzięcie zostanie zorganizowane w jeden z weekendów w najbliższym czasie.  O szczegółach poinformujemy wkrótce.

(kfs)
Fot. Aleksandra Soberska