Największa kradzież przedwojennego Gniezna…

Ostatnim akcentem odbywających się w miniony weekend w Gnieźnie „Historycznych Konfrontacji” była możliwość poznania atrakcji i zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem. Po Pierwszej Stolicy Polski oprowadził uczestników Konfrontacji licencjonowany przewodnik turystyczny Rafał Jurke. Temat przewodni zwiedzania brzmiał „Największa kradzież przedwojennego Gniezna i inne pomniejsze kryminałki”.

„Historyczne Konfrontacje” to nie tylko dwa dni prelekcji, kiermasz książek i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży. To także była możliwość poznania Gniezna z przewodnikiem.

Zwiedzanie Gniezna odbyło się w niedzielę, 6 czerwca. Start odbył się o godz. 10.00 przy Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy ul. Roosevelta 42. Przewodnikiem był Rafał Jurke, który oprowadził turystów autorską trasą zatytułowaną „Największa kradzież przedwojennego Gniezna i inne pomniejsze kryminałki”.

Rafał Jurke – kulturoznawca, licencjonowany przewodnik turystyczny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Współinicjator opracowania autorskich tras turystycznych po Gnieźnie m.in. trasy pt. Kryminalne Gniezno. Autor wystawy poświęconej okupacyjnym realiom w trakcie II wojny światowej w Gnieźnie. Pomysłodawca i twórca internetowej wyszukiwarki grobów zagrożonych likwidacją i grobów osób zasłużonych dla lokalnej społeczności. Autor niezwykłej książki „Kryminalne Gniezno” wydanej w 2020 roku.

Fotorelacja dostępna tutaj

Aleksandra Soberska

Na ten temat:
Wyjątkowe wydarzenie w Gnieźnie!
Admirał Unrug, wunderwaffe i Czarnobyl
Wystawa architektury, kiermasz i warsztaty