Największa wystawa guzików napoleońskich!

Od 23 do 25 lipca w Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie odbywać się będzie II Festiwal Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”. Na ten największy w Polsce Festiwal – który potrwa trzy dni (wykłady w sobotę i niedzielę) – oprócz kilkudziesięciu prelekcji składać się będzie także pięć wystaw! Trzy z nich dotyczyć będą okresu napoleońskiego! Dzisiaj czas zdradzić nieco informacji o pierwszej takiej ekspozycji – otwarta zostanie w piątek, 23 lipca o godz. 18.30 w sali wystaw czasowych na I piętrze Centrum Kultury! Będzie to wystawa napoleońska na której będą prezentowane eksponaty z Muzeum „Wojen i Życia” z Żar! Na tej wystawie będzie można zobaczyć największą na świecie kolekcję guzików napoleońskich! O pozostałych wystawach już wkrótce!

Na ekspozycję, którą w piątek, sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć w Centrum Kultury w Gnieźnie składać się będą eksponaty z Prywatnego Muzeum „Wojen i Życia” w Żarach, którego właścicielem jest niezwykły kolekcjoner – Franciszek Łuckiewicz.

Nie będziemy zdradzać, co będzie można zobaczyć na tej wystawie, ale gwarantujemy jedno – będzie to unikatowa w skali Wielkopolski, a nawet w skali naszego kraju ekspozycja! Ekspozycja, która dotychczas nie opuszczała murów Muzeum w Żarach!

Możemy zagwarantować, że w pałacu zobaczymy m.in. największą na świecie kolekcję guzików od mundurów wojsk napoleońskich! W zbiorach F. Łuckiewicza jest wiele takich zabytków, które chciały by mieć największe na świecie muzea! I część z tej kolekcji będzie można zobaczyć w trakcie Festiwalu Historycznego!

Dlatego już dzisiaj warto zarezerwować sobie czas i przyjechać do Centrum Kultury, gdzie od 23 do 25 lipca będzie można zobaczyć te eksponaty oraz wysłuchać historii prezentowanych zabytków o których opowie sam autor.

Już dzisiaj informujemy, że ekspozycję będzie można zwiedzać w grupach max. 20-osobowych o każdej pełnej godzinie (zbiórka przed salą wystawową).

O pozostałych wystawach już wkrótce!

(fh)