II Festiwal „Tajemnice Trzech Stuleci” tuż, tuż…

W najbliższy piątek, 23 lipca rozpocznie się II edycja Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci ”, wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz ogólnopolskich imprez gdzie najważniejsza jest historia. II Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” potrwa od 23 do 25 lipca w Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie!

W trakcie II Festiwalu, oprócz licznych wykładów, przygotowaliśmy dla uczestników także kilka wystaw!

Dominować będą wystawy związane z okresem napoleońskim na której będzie można zobaczyć prawdziwe unikaty! W tym pośmiertną maskę cesarza Napoleona, która przyjechała do nas prosto z Paryża!

Jest też największa w Polsce wystawa fotograficzna pt. „Architektura romańska i gotycka w Europie” autorstwa Jerzego Andrzejewskiego. Będzie można zobaczyć wystawę malarki Danuty Weber prezentująca portrety zagadkowych właścicieli ziemskich z Wielkopolski i Kujaw.

Ale to jeszcze nie wszystko co przygotowaliśmy! Podobnie jak w 2019 r. odbędą się Targi Książki Historycznej i Regionalnej, a po raz pierwszy też Kiermasz Rękodzieła Historycznego. Nie zabraknie również warsztatów dla dzieci!