Odliczmy godziny do inauguracji II Festiwalu!

Już dzisiaj o godz. 18.00 w Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy ul. Roosevelta 42 w Gnieźnie wystartuje II edycja Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”! Dzisiaj otwarte zostaną wystawy, które towarzyszyć będą temu wydarzeniu, a jutro o godz. 9.45 oficjalne otwarcie II edycji Festiwalu!

Czas biegnie bardzo szybko! Jeszcze niedawno odliczaliśmy miesiące do inauguracji II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, a dzisiaj już ten dzień, kiedy rozpocznie się nasz Festiwal!

Od wczoraj w Centrum Kultury „Scena to dziwna” trwały przygotowania do Festiwalu. Członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” pracowali nad wystrojem obu sal w których prezentowane będą wykłady, sali w której odbywać się będzie Targ Książki Historycznej i Regionalnej, trwały prace w galerii eSTeDe na wystawami, jak również organizowane były inne kwestie logistyczne.

Wydarzenie potrwa od 23 do 25 lipca, a rozpocznie się od pięciu wystaw! A że w tym roku mija 200 lat od śmierci cesarza Napoleona, to aż trzy wystawy związane są z tematyką napoleońską, w tym jedna, która jest w drodze do Gniezna prosto z Paryża!

Oprócz wystaw napoleońskich, dzisiaj odbędzie się też wernisaż wystawę fotograficznej „Architektura romańska i gotycka w Europie” i malarskiej „Zagadkowi arystokraci”.

Z kolei w sobotę, 24 lipca o godz. 9.45 oficjalne otwarcie Festiwalu i… ponad 20 prelekcji, które potrwają całą sobotę (do godz. 18.00 – w dwóch salach) oraz w niedzielę do godz. 16.00!

Galeria zdjęć do obejrzenia tutaj