II Festiwal „Tajemnice Trzech Stuleci” rozpoczęty!

W Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie – otwarciem wystaw – zainaugurowany został II Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”, który potrwa do niedzieli. W sobotę i niedzielę przewidziano ponad 20 prelekcji, panel dyskusyjny, Targi Książki Historycznej i Regionalnej i warsztaty dla dzieci. Cały czas można też oglądać wystaw, w tym trzy związane z okresem napoleońskim.

Od wczoraj w Centrum Kultury „Scena to dziwna” trwa II edycja Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który przygotował Karol Soberski i jego Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć”.

Piątek był dniem w którym otwarte zostały cztery z pięciu wystaw! A że w tym roku mija 200 lat od śmierci cesarza Napoleona, to aż trzy wystawy związane są z tematyką napoleońską, w tym jedna, która przyjechała prosto z Paryża (jednak jej oficjalne otwarcie przesunięto na sobotę).

Oprócz wystaw napoleońskich, otwarto także wystawę fotograficzną „Architektura romańska i gotycka w Europie” i malarską „Zagadkowi arystokraci”.

Otwarcia dokonał Karol Soberski, prezes Fundacji, pomysłodawca i dyrektor Festiwalu oraz Ewa Przybylska, dyrektor Centrum Kultury.

Szczegółowe relacje z pierwszego dnia Festiwalu już wkrótce.

Z kolei w sobotę, 24 lipca o godz. 9.45 nastąpi oficjalne otwarcie Festiwalu i ponad 20 prelekcji, które potrwają całą sobotę (do godz. 18.00 – w dwóch salach) oraz w niedzielę do godz. 16.00!

Galeria zdjęć do obejrzenia tutaj