Fundacja wyjeżdża na spotkanie na Zamek Czocha

W Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie spotkali się członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, którzy od 19 do 21 listopada wezmą udział w zjeździe miłośników historii pod hasłem „Tajny Zamek Czocha. Historia, która nigdy się nie kończy…”. W sumie na Zamek Czocha pojedzie największa w historii ekipa Fundacji – aż 10 osób! Oprócz omówienia kwestii wyjazdu, poruszono także temat Ogniska Mikołajkowego Fundacji oraz I Zawodów Kulinarnych!

Poniedziałkowe spotkanie zorganizowane zostało przede wszystkim w celu omówienia wyjazdu i pobytu na Zamku Czocha, w terminie od 19 do 21 listopada, na spotkaniu miłośników historii pod hasłem „Tajny Zamek Czocha. Historia, która nigdy się nie kończy…” organizowanym przez Piotra Kucznira i jego żonę Agnieszką.

W wydarzeniu weźmie udział 10 osób z Fundacji Historycznej. Jednym z prelegentów spotkania na Zamku Czocha będzie Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Oprócz niego prelekcję wygłoszą m.in. Piotr Kucznir, Agnieszka Łabuz, Jacek Podemski, Krzysztof Krzyżanowski, Maciej Bartków, Marek Grajek, Piotr Maszkowski i kilka innych osób.

Dyskusji o wyjeździe na Zamek Czocha towarzyszyły przepyszne Rogale Marcińskie, które prosto z Poznania przywiozła Danka Weber. Mniam!

W trakcie spotkania ustalono miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu i trasę, którą członkowie Fundacji Historycznej pojadą na Zamek Czocha. Omówiono również, kto co zabiera na to wydarzenie, a także przedyskutowano wszelkie sprawy logistyczne. – Będzie to pierwsze w historii naszej Fundacji wydarzenie w którym weźmie udział tak duża grupa związana z naszą Fundacją – zaznaczył K. Soberski.

Po omówieniu wyjazdu na Zamek Czocha, wstępnie przedyskutowano temat Ogniska Mikołajkowego, które ma się odbyć 11 grudnia w pewnym uroczym miejscu pod Gnieznem.

Na koniec była też mowa o I Zawodach Kulinarnych członków Fundacji, które zostaną zorganizowane na wiosnę przyszłego roku.

Kolejne spotkanie członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” już w grudniu (nie licząc oczywiście wyjazdu na Zamek Czocha).

Chętnych chcących przystąpić do naszej organizacji zapraszamy do kontaktu przez e-maila: fundacjahistoryczna@post.pl

Fotorelacja ze spotkania do obejrzenia tutaj

Aleksandra Soberska