III Festiwal przeniesiony na 2023 roku!

W marcu tego roku miał się odbyć III Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”. Organizacja tak dużego, kilkudniowego przedsięwzięcia wiąże się zawsze ze sporymi kosztami, a o środki finansowe w okresie pandemii jest bardzo trudno. Sponsorzy nie są tak chętni do wspierania tego typu przedsięwzięcia, jak to było przed pandemią.

Dlatego jako pomysłodawca i organizator – wraz z moją Fundacją Historyczną „Przywracamy Pamięć” – wystartowaliśmy w kilku konkursach o granty na Festiwal.

Niestety, nasze oferty na Festiwal Historyczny zostały odrzucone (nie będę komentował, kto w Polsce otrzymuje środki z grantów na organizację wydarzeń), dlatego podjąłem decyzję, że III Festiwal Historyczny zostaje przeniesiony na 2023 roku. Zdecydowałem także, że Festiwal Historyczny będę organizował co dwa lata, chyba, że w naszym kraju powróci normalność gospodarcza sprzed pandemii.

Tymczasem skupiam się na innych projektach, na które zapraszam wszystkich miłośników historii i turystyki. Już od 11 do 13 lutego w Zdziechowie odbędzie się pierwsza edycja projektu „Pałace Tajemnic”. Kolejna zaplanowana jest na termin od 1 do 3 kwietnia. Wówczas będziemy badali park przy pewnym XIX-wiecznym dworze oraz wyspę!

W kolejnych miesiącach planujemy dalsze weekendowe spotkania w ramach projektu „Pałace Tajemnic”. Całość podsumujemy jednodniową konferencją jesienią tego roku.

Zapraszam także na zwiedzania w ramach „Wędrówek z historią”. W najbliższym czasie planujemy: 11 lutego – pałac w Zdziechowie, 19 lutego – skarby i tajemnice Łubowa, a w piątek, 4 marca – nocne zwiedzanie pałacu w Czerniejewie. W kolejnych miesiącach nowe zwiedzania. Szczegóły wkrótce.

I co najważniejsze – ruszam z nowym, zaplanowanym na kilka lat projektem, jakiego jeszcze nie było w naszym kraju! Projektem, który będzie w sobie łączył festiwal, zwiedzania, edukację i poszukiwania. O szczegółach poinformuję jeszcze w tym tygodniu.