Natasza Ber i Maria Filipiak poprowadzą III Festiwal!

Znamy już program III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 23 do 25 września 2022 r. odbywać się będzie w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim. Poznaliśmy też sylwetki prelegentów, czas więc przedstawić teraz osoby, które poprowadzą Festiwal!

W tym roku Festiwal poprowadzą dwie panie: Natasza Ber i Maria Filipiak.

Natasza Ber

Natasza Ber – od 2021 roku zajmuje stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej im. Stefanii Popiołek w Janowcu Wielkopolskim. Poprzednio pracowała w Bibliotece Publicznej w Rogoźnie na stanowisku bibliotekarz. Ukończyła studia wyższe na kierunku ekonomia, administracja oraz bibliotekoznawstwo i informacja naukowa.

Obecnie jest studentką studiów podyplomowych na kierunku przygotowanie pedagogiczne. Jej pasją od najmłodszych lat jest czytanie książek dlatego praca którą wykonuje daje jej ogromną satysfakcję.

Maria Filipiak

Maria Filipiak – ukończyła Uniwersytet SWPS w Poznaniu, Uniwersytet Humanistyczny studia podyplomowe: Psychologia społeczna w praktyce; Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Nauk Społecznych – Instytut Psychologii studia podyplomowe: Psychologiczne doradztwo zawodowe i personalne, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu Collegium Europeaum Gnesnesne im. Jana Pawła II w Gnieźnie kierunek: Pedagogika – edukacja europejska; uzyskany tytuł: magister.
Na początku swojej kariery zawodowej – przez dwa lata – pracowała jako dziennikarz w portalu informacjelokalne.pl (poprzednik portalu Pojezierze24.pl). Aktualnie, od 14 lat pracuje jako doradca zawodowy w Urzędzie Pracy w Gnieźnie. W między czasie prowadziła szkolenia aktywizacyjno-wzmacniające w Zakładzie Karnym w Koziegłowach, w Areszcie Śledczym w Poznaniu oraz w Zakładzie Karnym w Gębarzewie.
Praca z ludźmi była zawsze była jej marzeniem. – Nie po to, żeby poczuć się ważnym, ale by móc rozwijać nie tylko siebie, ale też innych. Obserwować, jak się zmieniają. Podsuwać im narzędzia, rozwiązania by stawali się lepsi i cieszyli się ze swoich osiągnięć. To, że zrobię coś sama i wyjdzie dobrze, cieszy mnie trzy razy mniej, niż to, że wskażę komuś co może zrobić, pomogę mu rozwinąć nowe umiejętność. Praca z ludźmi i poprzez ludzi jest najtrudniejszą, ale zarazem najpiękniejszą rzeczą, którą uwielbiam w mojej pracy – zaznacza.
Jej zainteresowania to: muzyka towarzysząca jej od najmłodszych lat, umiejętność gry ma pianinie (ukończone Ognisko Muzyczne przy Szkole Muzycznej w Gnieźnie), literatura lekka i przyjemna, a ulubiona pisarka współczesna Magdalena Witkiewicz, choć kryminały i książki psychologiczne różnych autorów nie są jej obce.Zafascynowana jest historią, kulturą, obyczajami, architekturą oraz ludźmi zamieszkującymi kraje bałkańskie choć dotychczas udało jej się zwiedzić tylko Bułgarię, to w przyszłości zamierza zwiedzić kolejne miejsca na mapie Bałkanów.