Wieża ciśnień gotowa na III Festiwal!

W XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim (powiat żniński, woj. kujawsko-pomorskie) dobiegają końca przygotowania do III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który w tym niezwykłym obiekcie rozpocznie się za kilkanaście godzin. Program Festiwalu to trzy dni prelekcji, wystaw i dyskusji!

III Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” już za niecałej 24 godziny! Dzisiaj pomysłodawcy Festiwalu Aleksandra Soberska i Karol Soberski z Zarządu Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” dopinali na ostatni guzik wszystkie sprawy organizacyjne zależne od Fundacji.

Z kolei pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu Wlkp. (wieża ciśnień jest filią M-GOK) przygotowali salę wykładową, sale pod wystawy i całej zaplecze wieży ciśnień. Ostatnie, kosmetyczne sprawy w wieży zostaną zakończone w piątek.

Możemy zatem poinformować, że wykłady odbywać się będą w sali konferencyjnej mogącej pomieści blisko 100 osób. Z kolei na parterze wieży ciśnień będzie prezentowany modlitewnik królowej Francji, Marii Karoliny Leszczyńskie i odlew dłoni cesarza Napoleona. Będzie tam też stoiska z książkami i gadżetami Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

Na I piętrze będzie ekspozycja aparatów fotograficznych sprzed epoki cyfrowej z kolekcji Jerzego Andrzejewskiego i część wystawy pt. „Stanisława Walasiewicz 1911−1980. Fotograficzna opowieść najszybszej kobiety świata” którą przygotowało Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z przygotowań do Festiwalu.