„Ślady” – wystawa fotograficzna Radka Jaworskiego

Znany jest kolejny punkt programu I Międzynarodowej Konferencji pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która odbędzie się 23 i 24 września 2023 r. w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Z każdym dniem napływają też potwierdzenie od zaproszonych prelegentów – obecnie znamy już 15 nazwisk. Wszystkich prelegentów poznamy pod koniec kwietnia. Dzisiaj przedstawiamy kolejny hit Konferencji –  wystawę Radka Jaworskiego, artysty fotografa, członka Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).

Dzisiaj przedstawiamy kolejny hit Konferencji –  wystawę Radka Jaworskiego, artysty fotografa, członka Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF).

Czarno-białe fotografie zostały zrobione we wnętrzach pałacu w Jaszczurowej. Pusta przestrzeń stała się inspiracją dla wizualnego, poetyckiego eseju o opuszczonej przestrzeni, rzeźbionej przez czas.

Choć na zdjęciach nie ma ludzi to właśnie ślady ich obecności, jego dawnych mieszkańców, są tu najważniejsze. Subtelne, poetyckie kadry, chwytają szczególne chwile „tu i teraz”. Rejestrują zastaną rzeczywistość i przeistaczają się w narzędzie opowiadania.

Radek Jaworski – artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Fotografią zajmuje się od początku lat 90. XX w. Absolwent Kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończył Warszawską Szkołę Fotografii i Grafiki Projektowej. Dyplom w pracowni Fotografii Kreacyjnej Wojciecha Prażmowskiego. Fotoreporter Polskiej Agencji Fotografów „Forum”. Prace Radka Jaworskiego znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.