Marcin Perliński poprowadzi Konferencję!

Znamy już prawie w całości program I Międzynarodowej Konferencji pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która 23 i 24 września 2023 r. odbędzie się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Konferencja jest naturalną kontynuacją trzech edycji Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”. Poznaliśmy też sylwetki prelegentów, czas więc przedstawić teraz osoby, które poprowadzą Konferencję! Dzisiaj pierwsza z nich! Przypominamy, że cały czas można nabywać – w przedsprzedaży – wejściówki na Konferencję. Zapowiada się wielkie święto miłośników historii!

Pierwszym prowadzącym tegoroczną Konferencję będzie Marcin Perliński idealnie nadający się na poprowadzenie Konferencji poświęconej historii ziemiaństwa, skarbom, dziełom sztuki i tajemnicom związanym z pałacami oraz dworami.

Marcin Perliński to prawnik (karnista), miłośnik turystyki i lokalnej historii, kolekcjoner pamiątek mających związek z jego „małą Ojczyzną”, członek PTTK Oddziału w Brodnicy oraz członek zarządu (sekretarz) stowarzyszenia Brodnicka Grupa Eksploracyjno – Poszukiwawcza z siedzibą w Brzoziu zajmującego się w szczególności badaniem miejsc przekroczenia granicy i następnie internowania wojsk powstańczych w 1831 r., zaangażowany w konsultacje społeczne dotyczące zmiany obowiązującego porządku prawnego w zakresie poszukiwań zabytków ruchomych.

Był organizatorem, wraz ze stowarzyszeniem Brodnicka Grupa Elsploracyjno – Poszukiwawcza, trzech konferencji pod hasłem „Odpowiedzialny detektoryzm”, które były jednymi z najważniejszych w Polsce spotkań specjalistów związanych z poszukiwaniami ukrytych depozytów i ochroną zabytków. Był też prowadzącym te konferencje.

Od tego roku jest również dyrektorem Muzeum Brodnickiej Grupy Eksploracyjno – Poszukiwawczej.

Nazwisko drugiego prowadzącego (lub prowadzącej) przedstawimy już wkrótce

Organizatorem i pomysłodawcą I Międzynarodowej Konferencji pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja” jest Karol Soberski przy współpracy z jego Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” oraz firmą Aleks Invest. Partnerem Konferencji jest także powstający Instytut Historii Ziemiaństwa im. Braci Franciszka i Antoniego Saskowskich.

Warto już rezerwować weekend 23 i 24 września tego roku w pałacu w Czerniejewie!