Śladami Wiktora Zina i Szymona Kobylińskiego…

I Międzynarodowa Konferencja pt. „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która odbędzie się 23 i 24 września 2023 r. w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, to kilkanaście prelekcji, kilka wystaw ale też goście specjalni. Dzisiaj zapowiedź jednego z takich gości specjalnych! Człowieka niezwykłego, obdarzonego wielkim talentem i charyzmą! Tym gościem będzie Piotr Karsznia artysta malarz, rysownik i dokumentalista programu TVP red. Adama Sikorskiego „Było… nie minęło”. Jego mentorem był prof. Wiktor Zin, a przyjaciółmi prof. Ludwik Maciąg i Szymon Kobyliński.

Piotr Karsznia, rysownik, twórca murali, autor książek, znawca historii militarnej, regionalista, członek Zarządu Stowarzyszenia „Wizna 1939”, ale przede wszystkim artysta malarz, rysownik i dokumentalista programu TVP red. Adama Sikorskiego „Było… nie minęło”.

Mentorem Piotra był prof. Wiktor Zin, a jego przyjaciółmi prof. Ludwik Maciąg (batalista i pejzażysta Polski) i Szymon Kobyliński, (grafik, rysownik, karykaturzysta).

Piotr – na specjalnym stoisku – zaprosi nas w świat „melodii węgla i papieru”! Uczestnicy spotkania z Piotrem będą mieli możliwość wysłuchania ciekawych opowieści. Piotr, poprzez przydrożne kapliczki, krzyże, wierzby i dwory, zabierze nas w świat wspomnień i snów o dawnej wsi. Piotr zabierze nas w świat, który zniknął wiele lat temu… Będzie to artystyczno-edukacyjny performance łączący rysunek z muzyką i opowieściami o dawnej Polsce… Jak mówi Piotr, powędrujemy śladami Wiktora Zina i Szymona Kobylińskiego.

Na stoisku będzie można nabyć książki Piotra, jak i jego rysunki, pocztówki, obrazy… Ale Piotr przygotowuje też niespodzianki dla tych, którzy zechcą wysłuchać jego opowieści…

Zapowiadają się dwa niezwykłe dni pełne historii, fantastycznych opowieści i „melodii węgla i papieru”!