Fundacja GROM rozpoczyna z nami współpracę!

Rok 2023 jest dla mojej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” rokiem przełomowym! Pierwsze półrocze pokazało już, że moja Fundacja weszła na wyższy poziom działalności, że wychodzi poza ramy tego, co dotychczas działo się w Gnieźnie czy powiecie gnieźnieńskim, że będzie współpracować z najlepszymi osobami i organizacjami w Polsce i będzie organizować wyjątkowe projekty. Ostatnie spotkanie, na które zostałem zaproszony do Warszawy, tylko potwierdziło ten kierunek mojej Fundacji. Do współpracy zaprosiła nas Fundacja GROM Siła i Honor!

Bardzo często powtarzam zdanie, które napisała mi jedna z Czytelniczek:

„Osiągnął Pan poziom na który wielu nigdy nie zdoła się wdrapać bo są za tchórzliwi, za maluczcy duchem. To wspaniałe, że nie ma Pan potrzeby przeglądania się w cudzych oczach, jak w lustrze, bo wie Pan, ile jest Pan wart i opinia innych jest Panu absolutnie obojętna”.

I ostatnie tygodnie potwierdzają, że dokonałem dobrych wyborów i podążam we właściwym kierunku. Najlepszy tego dowodem jest zaproszenie, które otrzymałem w czwartek, 13 lipca. Wówczas skontaktowała się ze mną Pani Agnieszka Petelicka, prezes Fundacji GROM Siła i Honor z Warszawy z zaproszeniem do biura jej Fundacji.

Przy okazji tego wyjazdu, zawitaliśmy także do Pułtuska i Konstancina Jeziornej, gdzie również odbyliśmy liczne rozmowy, których efekty poznamy w niedalekiej przyszłości.

Fundacja GROM
Fundacja GROM. Siła i Honor powstała z inicjatywy Agnieszki, Kacpra i Eliasza Petelickich – bliskiej rodziny pomysłodawcy, współorganizatora i pierwszego dowódcy jednostki specjalnej „GROM” śp. gen. bryg. Sławomira Petelickiego (1946-2012) oraz przyjaciół i współpracowników.

W swoich celach statutowych Fundacja GROM. Siła i Honor ma przede wszystkim wspierać żołnierzy Wojska Polskiego (w szczególności jednostek specjalnych), weteranów wojennych oraz byłych funkcjonariuszy służb mundurowych i ich rodzin, wspomagać jednostki organizacyjne realizujące zadania na rzecz obronności i bezpieczeństwa Polski, ale też podtrzymywać tradycje narodowo-patriotyczne, pielęgnować polskość, rozwijać świadomość narodową, obywatelską i kulturową.

Te ostatnie cele ma w swoich założeniach również moja Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć”.

Piątek, 28 lipca
Nie będę ukrywał, że zaproszenie od tak zacnej osoby było dla mnie czymś wyjątkowym. Stąd też bez zmrużenia oka, przyjąłem zaproszenie i umówiliśmy termin spotkania.

W piątek, 28 lipca, w samo południe, dotarliśmy do biura Fundacji GROM Siła i Honor (piszę my, bo byłem z Aleksandrą Soberską, członkiem Zarządu Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”).

Zanim jeszcze weszliśmy do biura, Pani Agnieszka Petelicka oczekiwała nas przed siedzibą Fundacji GROM Siła i Honor. Tam też wręczyłem jej bukiet czerwonych róż i upominki zarówno związane z działalnością naszej Fundacji, moją działalnością wydawniczą, jak i gadżety promujące powiat gnieźnieński.

Następnie udaliśmy się do gabinetu Pani Prezes, gdzie przy pysznej kawie, rozpoczęły się rozmowy o współpracy pomiędzy Fundacją GROM Siła i Honor a Fundacją Historyczną „Przywracamy Pamięć”.

Pierwszym efektem współpracy będzie wystawa wybranych mieczów samurajskich – z kolekcji śp. gen. bryg. Sławomira Petelickiego, twórcy jednostki specjalnej GROM – na I Międzynarodowej Konferencji „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która 23 i 24 września odbędzie się w pałacu w Czerniejewie.

Oprócz mieczów samurajskich, na Konferencji będą też pokazane oryginalne grafiki japońskie, także z kolekcji śp. gen. bryg. Sławomira Petelickiego.

Gościem Konferencji będzie też Pani Agnieszka Petelicka.

Nowy rozdział naszej działalności
W trakcie naszego spotkania, trwającego blisko 1,5 godziny, poruszyliśmy także inne możliwe scenariusze współpracy – współpracy, która zapowiada się owocnie. Na koniec spotkania otrzymaliśmy jeszcze zaproszenie na 30 września do Muzeum Fort Wielka Księża Góra w Grudziądzu, gdzie Fundacja GROM organizuje jedno z większych tegorocznych wydarzeń.

Nie będę ukrywał, że możliwość spotkania z Panią Agnieszką Petelicką, prezesem Fundacji GROM, była dla nas wielkim przeżyciem i wielkim zaszczytem. Zaproszenie na to spotkanie i chęć współpracy z moją Fundacją Historyczną „Przywracamy Pamięć” przez Fundację GROM Siła i Honor, pokazuje nam, że jako organizacja podążamy we właściwym kierunku.

Rozmowa z Panią Agnieszką i plany współpracy wskazują, że nasza Fundacja Historyczna wychodzi poza ramy tego, co dotychczas działo się w Gnieźnie czy powiecie gnieźnieńskim, że będziemy współpracować z najlepszymi osobami i organizacjami w Polsce i będziemy organizować wyjątkowe projekty. Tym samym otwieramy nowy rozdział w naszej działalności!