„Wędrówki z historią”

Na wakacje, weekend, wycieczkę… – powiat gnieźnieński ma miejsca, które można zwiedzać przez cały rok i o każdej porze. Jest prawdziwą skarbnicą tajemnic jeśli chodzi o walory historyczne, przyrodnicze i turystyczne! Dlatego zapraszamy do zapoznania się z projektem niezwykłych wycieczek po powiecie gnieźnieńskim – pod hasłem „Wędrówki z historią” – organizowanych przez Fundację Historyczną „Przywracamy Pamięć”.

Coraz modniejsze jest zwiedzanie naszej „małej Ojczyzny” i takim turystom ma służyć projekt „Wędrówki z historią”, który przygotował Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator, regionalista i prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

Dzięki propozycjom niezwykłych tras można będzie poznać powiat gnieźnieński zarówno od strony skarbów i tajemnic; pałaców, dworów i ogrodów; niezwykłych postaci; wojen, bitew i potyczek; wierzeń, czarów i symboli; świątyń i kapliczek a także zabytków techniki.

Zapraszamy na wyprawy i odkrywanie niezwykłych miejsc w powiecie gnieźnieńskim! Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych, szkół, firm, instytucji i osób prywatnych. W naszej ofercie jest 35 tras wiodących po najciekawszych, nieznanych i niezwykłych miejscach w powiecie gnieźnieńskim, miejscach związanych zarówno z ciekawymi wydarzeniami, zasłużonymi dla powiatu postaciami, jak i miejscach gdzie natrafimy na cuda architektury i natury.

Propozycje tych tras to efekt poszukiwań i odkrywania powiatu gnieźnieńskiego, prowadzonych od blisko 12 lat przez Karol Soberskiego. Wszystkie trasy to autorskie pomysły K. Soberskiego. Niektóre trasy można łączyć a tym samym tworzyć kolejne ciekawe trasy dla turystów spragnionych niezwykłych historii i pięknych zabytków.

Karol Soberski zorganizował już blisko 50 takich wypraw począwszy od jesieni 2012 roku – co daje jedną wędrówkę w miesiącu – i z każdym rokiem cieszą się one coraz większym zainteresowaniem (więcej o wędrówkach organizowanych przez K. Soberskiego można przeczytać tutaj). Zaczął się nowy, 2018 rok, wielkimi krokami zbliża się wiosna, a co za tym idzie, już wkrótce ruszają kolejne niezwykłe wyprawy po powiecie gnieźnieńskim.

Poprzez organizowane przez K. Soberskiego wyprawy poznajemy powiat gnieźnieńskie od tej strony, której nie znajdziemy w przewodnikach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: tel. 506-966-706 lub fundacjahistoryczna@post.pl

(zfhpp)