Prezydent Budasz podarował nam… armatę!

W trakcie sobotniej Gali 10-lecia działalności portalu informacjelokalne.pl na ręce twórcy portalu i redaktora naczelnego, Karola Soberskiego (także prezesa Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”), złożono wiele życzeń i gratulacji. Niezwykły upominek dla K. Soberskiego przygotował Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Jubileusz 10-lecia portalu informacjelokalne.pl, który odbył się w sobotę w Auli im. Jana Pawła II w szkole-pomnik w Gnieźnie, była okazją do uhonorowania twórcy portalu – Karola Soberskiego. Niezwykły upominek z okazji urodzin portalu – w obecności ponad 300 gości – wręczył gospodarz Pierwszej Stolicy Polski – Tomasz Budasz.

Prezydent zwracając się do redaktora naczelnego portalu informacjelokalne.pl, Karola Soberskiego powiedział: – Za to co było, jedno wielkie słowo dziękuję. Ale patrzymy w przyszłość. Panie Karolu to jest to armata, którą pana Fundacja chce wydobyć i mam nadzieję, że ona stanie w Gnieźnie, bo taką deklarację złożyłem. To proszę przyjąć na zachętę.

– Panie prezydencie, skoro już ta armata jest, to nie będę jej szukał – odpowiedział z uśmiechem K. Soberski i odebrał od również roześmianego prezydenta grawerton z umieszczoną na nim armatą.

Na grawertonie z armatą, prezydent T. Budasz napisał: – Szanowny Panie Redaktorze! Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze gratulacje z okazji 10. rocznicy powstania Portalu Informacjelokalne.pl. Życzę wielu kolejnych lat działalności, niesłabnącego zainteresowanie czytelników oraz inspirujących tematów na reportaże i artykuły.

(as)