„Złoto Dziedzica” – fotorelacja Jerzego Andrzejewskiego

W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, w piątek późnym popołudniem, odbyła się premiera książki „Złoto Dziedzica” i spotkanie z jej autorem Karolem Soberskim. Przy wypełnionej miłośnikami lokalnej historii i książek K. Soberskiego, podziękowaniach autora dla osób dzięki którym powstała książka, blisko 3-godzinne spotkanie zakończyło się rozmowami w kuluarach (przy wyśmienitych ciastach) i długimi kolejkami po dedykację od autora książki. Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z tego wydarzenia autorstwa Jerzego Andrzejewskiego, członka Fundacji Historycznej  „Przywracamy Pamięć”.

Piątkowe spotkanie rozpoczął Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, który powitał przybyłych gości oraz przedstawił sylwetkę Karola Soberskiego, autora książki „Złoto Dziedzica” opowiadającej o dalszych losach bohaterów debiutanckiej książki K. Soberskiego pt. „Skarb Dziedzica”.

Następnie odbyło się półtora godzinne spotkanie z K. Soberskim, które prowadził Dawid Jung, redaktor naczelny „Zeszytów Poetyckich”. Na koniec spotkania w sali widowiskowej, autor książki wręczył osobom, bez których ta pozycja by nie powstała, książki ze specjalną dedykacją.

Później spotkanie przeniosło się do holu MOK-u, gdzie na wszystkich czekały słodkie wypieki, przy których przez kolejne 1,5 godziny trwały rozmowy z bohaterem wieczoru, jak również z licznie przybyłą rodziną bohaterów książki „Złoto Dziedzica” Franciszka i Antoniego Saskowskich. Była też możliwość nabycia książki i uzyskania wpisu autora.

Spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 17.00, zakończyło się kilka minut po godz. 20.00.

Fotoreportaż J. Andrzejewskiego do obejrzenia tutaj.

(as)