O projektach, warsztatach i ciekawych tematach

Za nami kolejny „Fundacyjny poniedziałek”, czyli nieformalne spotkanie na luzie członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Popołudniowe spotkanie odbyło się w Restauracji Europejskiej w Gnieźnie i poświęcone było kilku ciekawym tematom.

Przypomnijmy, że z propozycją poniedziałkowych, nieformalnych spotkań członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” wyszedł Arkadiusz Gaca, wiceprezes Fundacji, który też otworzył spotkanie.

W trakcie „Fundacyjnego poniedziałku” poruszono kilka spraw organizacyjnych związanych z weekendowym grillem Fundacji, który odbył się w zespole pałacowo-parkowym w Mielnie. Była też mowa o najbliższych planach, czyli wyjeździe delegacji Fundacji do Zamku Książ, gdzie 10 i 11 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w trakcie którego prelekcję o wielkopolskich pałacach wygłosi Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

Podczas poniedziałkowego spotkania poruszono również sprawę projektów na które Fundacja będzie się starała pozyskać środki finansowe, jak również była mowa o trwających warsztatach fotograficznych, inwestycjach planowanych w Fundacji oraz „przeglądzie kadr”, który ma nastąpić w najbliższym czasie.

Padła również propozycja, by podczas kolejnych „poniedziałkowych spotkań” odbywały się prezentacje przygotowywane przez poszczególnych członków Fundacji. Zrodziło się też kilka innych pomysłów.

Spotkanie odbyło się w Restauracji Europejskiej i zgromadziło te osoby, którym akurat pasował termin. Kolejny „Fundacyjny poniedziałek” już we wrześniu.

(fh)

Na ten temat:
„Fundacyjne poniedziałki” zainaugurowane!