„Skarby i tajemnice okolic Gniezna” już wydrukowane!

Dzisiaj w godzinach popołudniowych, pachnący jeszcze farbą drukarską, pierwszy egzemplarz książki „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” trafił w ręce autora Karola Soberskiego. Edytorsko pięknie opracowana pozycja jest już piątą książką K. Soberskiego wydaną w ostatnich 36 miesiącach. Premiera tej książki – opowiadającej o najciekawszych miejscach historyczno-turystycznych, które od blisko 10 lat odkrywa autor podczas swoich wędrówek po powiecie gnieźnieńskim – odbędzie się w sobotę, 28 września o godz. 16.00 w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie.

– Nie ukrywam, że z wielką niecierpliwością czekałem na wydrukowany pierwszy egzemplarz mojej piątej książki. Książki zupełnie innej niż cztery poprzednie, stąd nie mogłem się doczekać dnia, kiedy ujrzę pierwszy wydrukowany egzemplarz. Praca wykonana przez grafika Sebastiana Tomzika, który dokonał składu i łamania książki oraz świetny wydruk dokonany przez Drukarnię „Majorczyk” przeszedł mojej najśmielsze oczekiwania – mówi Karol Soberski, autor książki.

– Powiat gnieźnieński jest nie tylko jednym z najpiękniejszych – przynajmniej dla mnie – regionów Polski, ale również turystyczną perłą Polski. Obfitość zabytków świadczy o bogatej historii i dodaje splendoru współczesności. Dla mnie okolice Gniezna to miejsca niezwykłe, w których spędzałem najpiękniejsze lata dzieciństwa (gmina Mieleszyn), czy młodości (gmina Kłecko). Ale swoje wyjątkowe sekrety ma też gmina Kiszkowo, Czerniejewo, Łubowo, czy też Niechanowo. I mam tę przyjemność, że od blisko 10 lat wędruje po tych gminach powiatu gnieźnieńskiego ale też pokazuję je turystom z najdalszych zakątków Polski i Europy – czytamy we wstępie do nowej pozycji.

Książka „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” ukazuje się w nowym cyklu zatytułowanym „Wędrówki z Karolem Soberskim” i ma pokazać powiat gnieźnieński, a w kolejnych publikacjach także szerzej pogranicze Wielkopolski, Kujaw i Pałuk, od tej strony od której jest mało znany. – Moja nowa książka, to swego rodzaju autorski przewodnik w którym zapraszam Czytelników na wędrówkę do miejsc w okolicach Gniezna, miejsc niby znanych, często odwiedzanych ale ciągle czekających na nowych odkrywców. Na własnej skórze przekonałem się, że można wiele razy powracać do tych miejsc i za każdym razem doświadczać nowych przeżyć – mówi K. Soberski.

Książka ma 192 strony, format A5, składa się z 18 rozdziałów, 80 podrozdziałów i jest ozdobiona ponad 180 fotografiami. Wydrukowana została na papierze kredowym.

Premiera książki i spotkanie z jej autorem odbędzie się w sobotę, 28 września o godz. 16.00 w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, gdzie będzie też można kupić książkę w cenie 40 złotych.

Premierę nowej książki K. Soberskiego poprowadzi Agnieszka Ziebarth – absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Bydgoskim. Bibliotekarka i miłośniczka literatury. W rozmowach o książkach wnikliwa obserwatorka z talentem do zadawania kontrowersyjnych pytań. Autorka projektu „Polski kryminał jest sexy”. Prowadziła spotkania autorskie m.in. z Joanną Opiat-Bojarską i Ryszardem Ćwirlejem.

(fh)