Podziękowaliśmy Centrum za współpracę!

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” podziękowała dzisiaj za pierwszy rok współpracy z Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej znajdujące się w Leśniewie w gminie Łubowo. Okazją do podziękowania było spotkanie wigilijne zorganizowane dzisiaj przez Centrum na które został zaproszony prezes Fundacji – Karol Soberski.

Stowarzyszenie „W Stronę Słońca” Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej Anny Najkowskiej działa w tym miejscu zaledwie od roku, ale widać, że są plany na przyszłość. Jak mówią przedstawiciele Centrum, ich organizacja ma być dobrą wizytówką Leśniewa, jak i całej gminy. Dlatego oprócz codziennej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy jesteśmy otwarci na działania sprzyjające integracji i rozwojowi społeczności lokalnej.

Centrum zajmuje się m.in. hipoterapią, która jest ukierunkowana na działania terapeutyczne mające służyć poprawie funkcjonowania człowieka w sferze fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej, podczas którego, specjalnie przygotowany koń, stanowi integralną część procesu terapeutycznego. Realizowana jest przez wykwalifikowanego hipoterapeutę zgodnie z zaleceniami lekarza kierującego na hipoterapię we współpracy z innymi specjalistami prowadzącymi danego pacjenta.

Ponadto Centrum prowadzi jazdę konną dla osób niepełnosprawnych – rekreacyjną i sportową, która nie stanowi części hipoterapii , ale jest z nią ściśle związana i może mieć aspekt terapeutyczny. Prowadzone są też zajęcia hipoterapii dla osób indywidualnych oraz zajęcia grupowe. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.hipoterapianajkowska.pl i na facebooku.

Współpraca Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” z Centrum Hipoterapii i Rekreacji Konnej zostało nawiązane w maju tego roku. Z kolei pierwsze duże wydarzenie, które Fundacja zorganizowała na terenie Centrum odbyło się 9 czerwca. Było to „Powitanie lata” w formie pikniku przy ognisku w parku należącym do Centrum. Spotkanie zgromadziło ponad trzydzieści osób – członków Fundacji, jak i sympatyków, którzy planują wstąpić w szeregi naszej Fundacji.

Dzisiaj w Leśniewie odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane dzisiaj przez Centrum na które został zaproszony prezes Fundacji – Karol Soberski. Przy tej okazji prezes Fundacji podziękował Annie Najkowskiej za ten pierwszy rok współpracy. – Nasza współpraca została nawiązana kilka miesięcy temu, jest krótka, ale już zdążyliśmy na terenie Centrum zorganizować duże wydarzenie pod hasłem „Powitanie lata”. Jako Fundacja liczymy na szerszą współprace w roku 2020 – powiedział K. Soberski i wręczył A. Najkowskiej okolicznościowe podziękowanie i upominek.

A. Najkowska także podziękowała za tegoroczną współpracę i ma nadzieję na zacieśnienie współpracy w roku przyszłym.

(fh)
Fot. A. Ziebarth