O Festiwalu, wycieczkach i nowej siedzibie Fundacji

Za nami pierwsze w tym roku, nieformalne „pierwszoponiedziałkowe” spotkanie członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Dzisiejszy „Fundacyjny poniedziałek” poświęcony był zbliżającemu się II Festiwalowi Historycznemu „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca odbędzie się w pałacu w Czerniejewie, ale także był okazją do podsumowania styczniowego wyjazdu członków Fundacji na Zamek Czocha. Była też mowa o nowej siedzibie Fundacji.

Spotkanie, które tradycyjnie odbyło się w jednej z gnieźnieńskich restauracji, otworzył prezes Fundacji – Karol Soberski. Przedstawił najnowsze informacje związane z sztandarowa imprezą Fundacji, czyli II Festiwalem Historycznym „Tajemnice Trzech Stuleci”, który za 40 dni odbędzie się w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Była mowa o nowych sponsorach tego wydarzenia, o programie i innych kwestiach technicznych związanych z Festiwalem.

Następnie K. Soberski przedstawił sytuację z nową siedzibą Fundacji do której organizacja może wprowadzić się od kwietnia tego roku. Uczestnicy spotkania wyrazili swoje zdanie na temat zagospodarowania nowej siedziby i odnieśli się do planów działania w nowym miejscu w najbliższych miesiącach.

W dalszej części podsumowano wyjazd – w dniach 10 do 12 stycznia – na II Zlot Eksploratorów i Poszukiwaczy na Zamku Czocha. Uczestnicy zlotu podzielili się swoimi obserwacjami na temat organizacji zlotu, jak również jego programu i atmosfery tego spotkania.

Na koniec poruszono kwestie związane z zakupem jednolitych polarów dla członków Fundacji, sprawę składek członkowskich oraz biogramów na stronę internetową Fundacji. Była też mowa o planowanych w tym roku wycieczkach Fundacji m.in. do Zamku Kapitanowo w Kotlinie Kłodzkiej, w okolice Zamku Książ oraz na Hel.

Spotkanie, które trwało blisko 3 godziny zakończyło się wieloma ustaleniami związanymi ze zbliżającym się Festiwalem Historycznym, ale też nowymi, ciekawymi pomysłami na ten rok.

(fh)
Fot. A. Stachowska, K. Soberski, Sz. Raith