Czas działania, czas na „Operację Kołdrąb”!

Po raz kolejny w tym roku spotkali się członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Tym razem była to grupa osób, która weźmie udział w zbliżającej się akcji pod hasłem „Operacja Kołdrąb” realizowanej wspólnie z gminą Janowiec Wielkopolski.

Już wkrótce odbędzie się kilkudniowa akcja pod hasłem „Operacja Kołdrąb” w którą zaangażowana jest Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć”. Akcja realizowana jest przy współpracy z gminą Janowiec Wielkopolski.

Temu projektowi poświęcone było dzisiejsze spotkanie członków Fundacji Historycznej, którzy wezmą udział w tym przedsięwzięciu. Omówiono główne założenia projektu, wytypowano koordynatorów poszczególnych elementów akcji, opracowano godzinowy program przedsięwzięcia a także wszelkie kwestie logistyczne. O szczegółach akcji poinformujemy już wkrótce.

Przy okazji spotkania Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej poinformował też o organizowanej przez Fundację przy współpracy z Centrum Kultury „Scena to dziwna” konferencji pt. „Historyczne Konfrontacje”, która odbędzie się od 4 do 6 czerwca tego roku w eSTeDe.

Nie zabrakło również informacji o wydarzeniach zaplanowanych przez Fundację w czerwcu tego roku.

Na koniec K. Soberski omówił, w skrócie, plan lipcowego II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który odbędzie się od 23 do 25 lipca tego roku.

Kolejne spotkanie członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” odbędzie się w środę, 19 maja o godz. 18.00 w Centrum Kultury eSTeDe i będzie poświęcone wspomnianej II edycji Festiwalu. W spotkaniu, oprócz członków Fundacji, wezmą udział także osoby koordynujące II Festiwal Historyczny z ramienia Centrum Kultury.

O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

(fh)
Fot. K. Soberski, M. Glanc