Dzień Kobiet, „Pałace Tajemnic” i spływ kajakowy

Członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” po raz kolejny spotkali się w ramach „Fundacyjnych poniedziałków”. Tym razem miejscem dyskusji był sala Domu „Anki” w Gnieźnie. Głównym tematem spotkania było podsumowanie pierwszej edycji projektu „Pałace Tajemnic”, który odbył się w Zdziechowie oraz omówienie spraw związanych z zaplanowaną na kwiecień druga odsłoną tej akcji, która odbędzie się w Łagiewnikach Kościelnych. Podjęto także decyzję o pewnym wydarzeniu zaplanowanym na czerwiec.

Poniedziałkowe spotkanie otworzył Karol Soberski, prezes Fundacji, który w związku z faktem, że 8 marca przypada Dzień Kobiet, to – wraz z wiceprezesem Arkadiuszem Gacą – wręczyli paniom – członkiniom Fundacji, słodkości i złożyli życzenia.

Następnie prezes Fundacji podsumował I Zlot Miłośników Historii „Pałace Tajemnic”, który od 11 do 13 lutego odbył się w Zdziechowie, podziękował zespołowi Fundacji za pracę podczas zlotu, a także przedstawił ogólne podsumowanie przedsięwzięcia.

W dalszej części spotkania – które odbywało się przy domowych wypiekach i pysznej kawie – omówiono przygotowania do kwietniowego, II Zlotu Miłośników Historii „Pałace Tajemnic”, który od 1 do 3 kwietnia ma się odbyć w Łagiewnikach Kościelnych. Zaprezentowano program zlotu oraz  omówiono szczegóły organizacyjne.

Na koniec podjęto decyzję, by w czerwcu zorganizować dwudniowy spływ kajakowy rzeką Wełną ale przeznaczony tylko dla członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. – Co roku w okresie letnim, po intensywnych działaniach naszej Fundacji, organizowaliśmy dwudniowy wypad integracyjno-turystyczny. W tym roku także taki wspólny wypoczynek nam się należy, dlatego jest pomysł, byśmy udali się na spływ kajakowy – mówi K. Soberski.

Ostatnim punktem spotkania była wspólna decyzja, by spotkania Fundacji, odbywające się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca przenieść na pierwsza środę miesiąca. Dzień ten bardziej odpowiada na spotkania członkom Fundacji, niż poniedziałek.

Fotorelacja ze spotkania do obejrzenia tutaj