Fundacja wzięła udział w Zlocie pod Chojnicami!

Członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” wzięli udział – w miniony weekend – w I Zlocie pod Chojnicami w poszukiwaniu bitwy z 1454 roku. Celem Zlotu było odnalezienie pamiątek związanych ze wspomnianą bitwą. W Zlocie, którego organizatorem było Międzywojewódzkie Stowarzyszenie Detektorystyczno-Eksploracyjne „Unia”, wzięło udział ponad 150 poszukiwaczy z całej Polski.

W miniony weekend odbył się I Zlot pod Chojnicami w poszukiwaniu bitwy z 1454 roku. W tym spotkaniu miłośników historii wzięła także udział delegacja  Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć: Maciej Ranke, Arek Milewski i Rafał Mielcarski. Celem Zlotu było odnalezienie pamiątek związanych ze wspomnianą bitwą.

– Podczas pierwszego zlotu pod Chojnicami w dniach 25-27 sierpnia uczestniczyliśmy w poszukiwaniach artefaktów po historycznej bitwie z 1454 roku – mówi Maciej Ranke i dodaje, że oprócz całodniowych eksploracji pola bitwy, były także inne atrakcje. I dodaje: – Jeśli chodzi o przygotowanie zlotu to Międzywojewódzkie Stowarzyszenie Detektorystyczno-Eksploracyjne „Unia” zrobiło kawał dobrej roboty.

Oprócz poszukiwań pamiątek po bitwie, było m.in. ognisko i taneczna muzyka do białego rana. Nie zabrakło też losowania atrakcyjnych nagród, które mogli wygrać wszyscy uczestnicy, a nie tylko ci, którzy coś znaleźli. – Nagrody były naprawdę na wysokim poziomie. Były to trzy wykrywacze, dwa PinPointery, plecaki, saperki, czy torby zrzutowe, nie licząc breloczków, długopisów oraz wielu innych nagród – podkreśla.

Jak zaznaczają członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, Zlot zorganizowany został pod każdym względem na „5+”.

Fotorelacje do obejrzenia tutaj