Niemiecka zbrodnia ponownie w TVP Historia!

Dzisiaj o godz. 18.25 odbyła się telewizyjna premiera na antenie TVP Historia, ale też już w internecie na vod.tvp.pl można obejrzeć odcinek programu red. Adama Sikorskiego „Było, nie minęło – kronika zwiadowców historii” opowiadający o kolejnej fazie badania zupełnie zapomnianej zbrodni na pacjentach gnieźnieńskiego szpitala „Dziekanka” dokonanej w czasie II wojny światowej przez Niemców. Program pt. „Kryptonim T-4” został zrealizowany w Czerniejewie i na „dołach śmierci” w Lasach Nowaszyckich w gminie Mieleszyn w sobotę, 23 września.

W programie „Kryptonim T-4” widzowie zobaczą jak Stowarzyszenie „Wizna1939” wspólnie z Fundacją Historyczną „Przywracamy Pamięć” wydobywa z odmętów niepamięci historię tych najbardziej bezbronnych, którzy w bestialski sposób zostali zamordowani przez Niemców!

Dzisiejszy odcinek programu red. Adama Sikorskiego „Było, nie minęło – kronika zwiadowców historii” został zrealizowany w Czerniejewie i na „dołach śmierci” w Lasach Nowaszyckich w gminie Mieleszyn w sobotę, 23 września.

TVP Historia i program „Było… nie minęło” ponownie o niemieckiej zbrodni na „Dziekance”

Temat od blisko 20 lat jest przeze mnie badany i dokumentowany, a obecnie wchodzi w fazę badań terenowych. Pretekstem do nakręcenia tego odcinka, jak wcześniejszego reportażu, który powstał w  2021 roku, była moja książka pt. „Zapomniana zbrodnia”.

– Przeczytałem tę książkę i jest to wstrząsająca historia. Zbrodnia jest wspaniale udokumentowana przez pana Karola Soberskiego, dlatego chcę widzom przypomnieć te dramatyczne wydarzenia – argumentował Adam Sikorski potrzebę zrealizowania tego programu.

Gdyby ktoś chciał wesprzeć dodruk książki. pt. „Zapomniana zbrodnia” w której szczegółowo opisuję akcję T4, może to uczynić na: pomagam.pl/a34tkd

Link do programu tutaj: Kryptonim T-4