W Kołdrąbiu o skarbach, sekretach i pałacu!

Ponad 2,5 godziny trwało wczorajsze, wieczorne spotkanie w świetlicy w Kołdrąbiu niedaleko Janowca Wielkopolskiego w trakcie którego Karol Soberski, autor książek „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” opowiadał o swoich odkryciach opisanych w tych pozycjach. Zgromadzonych w świetlicy, blisko 40 mieszkańców Kołdrąbia i okolic, najbardziej interesowała książka „Skarb Dziedzica”, ponieważ są w niej poruszone historie związane z ich miejscowością.

Zebranych w świetlicy gości oraz bohatera wieczoru – Karola Soberskiego, powitała Beata Czulińska, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Janowiec Wlkp. oraz sołtys Kołdrąbia – Paweł Zieliński, którzy byli organizatorami wtorkowego spotkania autorskiego w Kołdrąbiu.

Dyrektor biblioteki przybliżyła sylwetkę K. Soberskiego i wyraziła nadzieję, że spotkanie pokaże mieszkańcom regionu nieznane oblicze lokalnej historii. – Pan Karol jest wielkim pasjonatem historii, szuka i odkrywa niezwykłe tajemnice związane z naszym regionem – podkreśla.

Następnie głos zabrał gość spotkania, który opowiedział – w skrócie – o książkach „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. W dalszej części skupił się już na przybliżaniu historii opisanych w „Skarbie Dziedzica”. – Powstanie tej książki związane jest z faktem, że urodziłem się w pałacu w Popowie Ignacewie i od najmłodszych lat chodziłem ścieżkami, które wcześniej przemierzał Franciszek Saskowski. Gdy po latach w moje ręce trafiły fotografie związane z jego życiem i działalnością, uznałem, iż należy tę wybitną, a zapomnianą dzisiaj postać, przywrócić pamięci współczesnych mieszkańców naszego regionu – mówi K. Soberski. – Tą książką chce mu przywrócić należny szacunek – dodaje.

Więcej na temat tego spotkaniu można przeczytać tutaj