„Tajemniczy Pałac Zakrzewo”

Od 2010 roku w kręgu moich zainteresowań jest przepiękny – jeden z najpiękniejszych w Wielkopolsce – zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie w gminie Kłecko. I właśnie temu niezwykłemu miejscu – pałacowi w Zakrzewie – będzie poświęcona moja książką pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie zbudowany w 1872 roku w stylu zwanym „kostiumem francuskim” zainspirował mnie do odkrywania tajemnic pałaców i dworów ziemi gnieźnieńskiej… Dzięki magii pałacu w Zakrzewie zdecydowałem się na poszukiwanie i odkrywanie skarbów oraz tajemnic innych rezydencji powiatu gnieźnieńskiego.

W publikacji „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” przedstawiam nieznane, a fascynujące fakty z historii jednego z najpiękniejszych pałaców w naszym regionie, począwszy od XVIII a skończywszy na XX wieku. W książce jest mowa m.in. o ukrytych skarbach, o romansach z początku XX wieku, o duchach nawiedzających ten „Wersal powiatu gnieźnieńskiego”, jak i tajemniczych wydarzeniach, które rozgrywały się w pałacu w czasie II wojny światowej. Nie zabraknie też pałacowych sekretów i legend związanych z tym przepięknym obiektem.

Książkę można kupić tutaj

Karol Soberski