Medal Milenium Zjazdu dla Karola Soberskiego!

Gala 10-lecia działalności portalu informacjelokalne.pl, która odbyła się wczoraj w Auli im. Jana Pawła II w Gnieźnie, była okazją do złożenia wielu gratulacji dla twórcy portalu, jego jedynego właściciela i redaktora naczelnego – Karola Soberskiego (także prezesa Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”). Specjalne wyróżnienie dla szefa IL przygotowały władze powiatu gnieźnieńskiego.

Uroczystość 10-lecia portalu informacjelokalne.pl, która w obecności ponad 300 osób odbyła się wczoraj wieczorem w Auli im. Jana Pawła II w szkole-pomnik w Gnieźnie, była okazją do uhonorowania twórcy portalu – pierwszego w powiecie gnieźnieńskim, a co za tym idzie najdłużej funkcjonującego – Karola Soberskiego.

W specjalnym sposób redaktora naczelnego portalu uhonorowały władze powiatu gnieźnieńskiego – Medalem Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego. Medal wręczyła starosta Beata Tarczyńska i wicestarosta Jerzy Berlik.

– Szanowni państwo, za przyczyną pana Karola Soberskiego wiele osób tu obecnych otrzymało wyróżnienia i nagrody w różnych kategoriach. Teraz przyszła pora, byśmy my jako Powiat Gnieźnieńskie wyróżnili pana Karola Soberskiego – powiedziała B. Tarczyńska.

Po jej słowach została wygłoszona laudacja na cześć Karola Soberskiego, którą zakończono słowami: – Przyznanie tego prestiżowego wyróżnienia tak zaangażowanemu i oddanemu swojej pasji badaczowi dziejów naszego regionu, jest formą uhonorowania jego dotychczasowych osiągnięć oraz, co równie ważne, zasług dla rodzimej kultury i turystyki.

Z kolei na grawertonie dołączonym do Medalu Milenium Zjazdu Gnieźnieńskiego czytamy: – W dowód uznania wobec wieloletniej aktywności na rzecz odkrywania i zachowania zabytków dokumentujących bogatą historię powiatu gnieźnieńskiego, cenny wkład w pielęgnowanie pamięci o losach oraz tradycji naszego regionu, a także zasługi dla promocji lokalnej turystyki.

(as)