Fundacja będzie współpracowała z Muzeum

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” będzie współpracować z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W tym celu Karol Soberski, prezes Fundacji spotkał się z dr Michałem Bogackim, dyrektorem gnieźnieńskiego Muzeum. O konkretnych wspólnych przedsięwzięciach Fundacji i Muzeum będziemy informowali na bieżąco.

Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” spotkał się z dr Michałem Bogackim, dyrektorem Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, by przedstawić propozycje współpracy Fundacji z Muzeum.

Wśród kilku propozycji, które padły ze strony prezesa Fundacji była m.in. szeroka współpraca z Muzeum przy wszelkich akcjach poszukiwania cennych depozytów ukrytych w okresie międzywojennym na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Uzgodniono, że ze strony Muzeum zapewniony będzie nadzór archeologiczny i placówka ta jest otwarta na ewentualne przyjęcie odnalezionych zabytków.

Podczas spotkania omówiono także pomysł konferencji popularno-naukowej, która na przełomie wiosny i lata 2019 roku mogłaby się odbyć na terenie gnieźnieńskiego Muzeum.

Inną poruszoną kwestią była propozycja – złożona przez K. Soberskiego – zorganizowania w murach Muzeum pewnego dwudniowego przedsięwzięcia w formie targów historycznych połączonych z wykładami znanych badaczy historii i poszukiwaczy ukrytych zabytków. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

W trakcie spotkania była też mowa o innych formach współpracy na które obie strony są otwarte.

(as)