Karol Soberski zaproszony na Zamek Książ!

Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator, autor książek o historii pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk, prezes Fundacji Historycznej Przywracamy Pamięć, a także pomysłodawca i organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” odbywającego się w pałacu w Czerniejewie w Wielkopolsce, został zaproszony na tegoroczny Dolnośląski Festiwal Tajemnic, który odbędzie się 10 i 11 sierpnia na Zamku Książ. Wygłosi tam prelekcję na temat tajemnic wielkopolskich pałaców i dworów.

Dolnośląski Festiwal Tajemnic jest projektem autorskim Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość. Sześć poprzednich edycji Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic, które odbyły się w latach 2013 – 2018 roku, kończyły się corocznie wielkim sukcesem. Dzięki temu Dolnośląski Festiwal Tajemnic urósł do rangi największej imprezy o takim charakterze na Dolnym Śląsku i jednej z najważniejszych w Polsce.

– Kilka godzin temu otrzymałem oficjalne zaproszenie na tegoroczną, siódmą edycję Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic, który 10 i 11 sierpnia odbędzie się na Zamku Książ! Będę miał przyjemność wygłosić prelekcję na temat tajemnic wielkopolskich pałaców i dworów! A jest o czym mówić, bo nasz region ma piękne rezydencje, pełne sekretów i skarbów! Wiele do dzisiaj nieodkrytych… Wyobraźnia poszukiwaczy skarbów zostanie pobudzona… – mówi Karol Soberski. Dziękuję Joasi Lamparskiej, pomysłodawczyni Festiwalu, za zaproszenie! Tym samym po raz drugi będę miał okazję zaprezentować się z wykładem podczas tego wydarzenia. Poprzednio gościłem na Dolnośląskim Festiwalu w 2017 r. i wówczas moje prelekcja dotyczyła historii opisanej przeze mnie w książce „Skarb Dziedzica”. Wszystkich miłośników historii zapraszam w sierpniu na Zamek Książ, gdzie regularnie na Festiwalu bywam od czterech lat – dodaje K. Soberski.

O moim wykładzie na Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic w 2017 r. można przeczytać tutaj.

Dolnośląski Festiwal Tajemnic na dobre wpisał się w kalendarz imprez poświęconych skarbom, tajemnicom i poszukiwaniom. Jest to przedsięwzięcie w którym powinni wziąć udział ci wszyscy, którzy poważnie traktują tematy związane z odkrywaniem zagadek przeszłości naszego kraju.

Więcej o tegorocznym Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic już wkrótce.

(fh)