Nadchodzi czas podsumowań, refleksji i planów

Listopadowy „Fundacyjny poniedziałek”, czyli nieformalne spotkanie członków Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” za nami. Spotkanie w kameralnym gronie ośmiu osób odbyło się w jednej z gnieźnieńskich restauracji i dotyczyło tego, co się wydarzyło w ostatnich tygodniach, jak i planów na najbliższy czas.

Dzisiejsze „pierwszo-poniedziałkowe” spotkanie członków Fundacji odbyło się wyjątkowo w trzeci poniedziałek miesiąca, ze względu na Wszystkich Świętych i wyjazd przedstawicieli Fundacji na Zamek Czocha.
Spotkanie otworzył Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, który jeszcze raz podziękował za uporządkowanie grobowca Franciszka Saskowskiego w Popowie Ignacewie oraz – Michałowi i Szymonowi – za przygotowanie akcji „Zapal znicz pamięci”.

Następnie uczestnicy spotkania podzielili się wrażeniami z wyjazdu – od 8 do 11 listopada – na Zamek Czocha na spotkanie miłośników historii pod hasłem „Tajny Zamek Czocha. Historia która nigdy się nie kończy…”

W kolejnym punkcie K. Soberski przedstawił aktualny stan przygotowań do przyszłorocznego drugiego Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca odbędzie się w pałacu w Czerniejewie. Zaprezentował ilość prelegentów, omówił wystawy, które mają być obecne w pałacu oraz skupił się na kwestiach organizacyjnych.

W dalszej części była mowa o przygotowywanych przez Fundację projektach eksploratorskich, a także o przyszłorocznej wycieczce członków Fundacji do Kołobrzegu. Padła też propozycja, by w przyszłym roku zorganizować uroczystość z okazji 2. rocznicy powołania Fundacji.

Ostatnim punktem było – ze względu na zbliżający się koniec roku, czyli czas podsumowań, refleksji i planów – omówienia sprawy spotkania wszystkich członków Fundacji na którym podsumowano by bogaty w wydarzenia rok 2019 i zaprezentowano szczegółowe projekty na rok 2020. Wstępnie ustalono, że spotkanie takie odbędzie się w sobotę, 14 grudnia w jednej z miejscowości w gminie Powidz.
Szczegóły tego spotkania zostaną rozesłane e-mailowo do wszystkich członków Fundacji.

(fh)

Na ten temat:
O Zamku Czocha, powitaniu jesieni i kalendarzu wydarzeń
O projektach, warsztatach i ciekawych tematach
„Fundacyjne poniedziałki” zainaugurowane!