Współpraca z Biblioteką i Centrum Kultury w Łubowie

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” z Gniezna oraz portal Pojezierze24.pl nawiązały współpracę z Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury Gminy Łubowo. Współpraca, której pierwsze efekty będą już widoczne w najbliższych dniach, zaowocuje kilkoma wspólnymi przedsięwzięciami, takimi jak spotkania autorskie czy tematyczny festiwal zorganizowany w Łubowie z udziałem prelegentów z całej Polski.

Dzisiaj w Bibliotece Publiczną i Centrum Kultury Gminy Łubowo odbyło się spotkanie dyrektor placówki Iwony Wiśniewskiej z Karolem Soberskim, prezesem Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” z Gniezna, a jednocześnie redaktorem naczelnym portalu Pojezierze24.pl.

Okazją do spotkania było przekazanie przez Fundację do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Łubowie wystawy fotograficznej „Ślady” autorstwa Radka Jaworskiego, artysty fotografa z Warszawy, członka Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Wystawa jest w dyspozycji Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” i będzie prezentowana w Łubowie od 9 do 30 kwietnia.

Ekspozycja była wcześniej pokazywana w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie, Gminnym Domu Kultury w Rogowie, w „Galerii Małej” Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie oraz podczas I Międzynarodowej Konferencji „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która odbyła się 23 i 24 września 2023 roku w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie.

Wspólne projekty, ogólnopolski Festiwal?
Przy tej okazji doszło do rozmów w efekcie których uzgodniono kilka pomysłów na przyszłość. W trakcie rozmów padły m.in. propozycje, by w tym roku zorganizować w Bibliotece i Centrum Kultury ogólnopolskiego, weekendowego przedsięwzięcia, być może nawet Festiwalu Historycznego, jak również cyklu spotkań autorskich. Podczas rozmów pojawiły się także inne pomysły na wspólne projekty, ale o szczegółach będziemy informowali wkrótce.

Pierwszym wspólnym projektem będzie – zaplanowany na wtorek – wernisaż wspomnianej wystawy fotograficznej „Ślady” oraz prelekcja Karola Soberskiego zatytułowana „Skarby i tajemnice Gminy Łubowo i okolic”.

O szczegółach kolejny wspólnych projektów poinformujemy już wkrótce.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury Gminy Łubowo to już kolejna instytucja z którą współpracuje Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć”. Wcześniej Fundacja nawiązała współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Zdziechowie, Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Janowcu Wielkopolskim, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Żninie, Gminny Dom Kultury w Rogowie, Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie oraz Pałacem w Czerniejewie.