Kochasz historię i turystykę? Przyłącz się do nas!

Chcesz należeć do lokalnej grupy pasjonatów historii Wielkopolski, Kujaw i Pałuk? Chciałbyś robić ważne rzeczy, aby chronić przed zapomnieniem regionalne zabytki? Uwielbiasz turystykę i chciałbyś odkrywać nowe zakątki naszego regionu? Chcesz brać udział w wielkich wydarzeniach, festiwalach historycznych, konferencjach, sympozjach i poznawać ciekawych ludzi? A może chciałbyś też uczestniczyć w legalnych badaniach naukowych i archeologicznych, lub też w zgodnych z prawem eksploracjach? Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” zaprasza! Jeśli jest w Tobie zamiłowanie do historii, kultury i turystyki to zapraszamy w nasze szeregi! Dobra zabawa, humor i niezapomniana przygoda gwarantowana!

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” działa już blisko 7 lat! Została powołana w celu upamiętniania osób, miejsc i wydarzeń związanych z historią Wielkopolski, Kujaw i Pałuk oraz poznawania i popularyzacji historii i turystyki.

W naszych szeregach są osoby z całej Polski: Gniezna i Modliszewka, Poznania i Cielimowa, Rogowa i Bydgoszczy, Kołdrąbia i Rakowni, Swarzędza i Popowa Kościelnego, Bolechowa i Kłecka, Paczkowa i Gurówka, Dalek i Szubina! Najmłodsza osoba w Fundacji ma 18 lat, a najstarsza – 76 lat! Nasza Fundacja to połączenie młodości z doświadczeniem!

Jesteśmy zgraną ekipą ludzi, których łączy wspólna pasja jaką jest lokalna historia, kultura i turystyka.

Promujemy dzieje regionu, turystykę, kulturę oraz lokalne tradycje. Ratujemy regionalne dziedzictwo kulturowe i współpracujemy z wieloma instytucjami za granicą (Niemcy i Francja) i w Polsce, m.in.

 • Stowarzyszenie „Wizna 1939”,
 • Stowarzyszenie Brodnicka Grupa Eksploracyjno-Poszukiwawcza,
 • Fundacja GROM Siła i Honor z Warszawy,  
 • Pałac w Czerniejewie,
 • program TVP Historia „Było, nie minęło…”,
 • Muzeum Napoleońskie „Wiosna 1812” w Olszowie,
 • Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie,
 • Stowarzyszenie Concordia i Muzeum Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie
 • Nadleśnictwo Gniezno,
 • Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie,
 • Gminny Dom Kultury w Rogowie
 • biblioteki publiczne w Gnieźnie, Żninie, Zdziechowie,
 • Bank Spółdzielczy w Gnieźnie – jest mecenasem wydarzeń organizowanych w 2024 roku przez Fundację
 • samorządy lokalne, szkoły, sołectwa


Ale nasza Fundacja Historyczna to nie tylko upamiętnienia wydarzeń związanych z historią regionu, ale też udział w projektach badawczych (także tych na wodzie i pod wodą), w poszukiwaniach zabytków, organizacja rajdów, wycieczek po regionie i Polsce (m.in. Borne Sulinowo, Międzyrzecki Rejon Umocniony) oraz wyjazdy na liczne konferencje popularno-naukowe m.in. na Zamek Książ, do Łodzi, Brodnicy czy na Zamek Czocha.

Nasza Fundacja to również kolekcjonerzy, płetwonurkowie, badacze archiwów i edukatorzy zajmujący się popularyzowaniem historii, turystyki i szeroko pojętej kultury.

Jest tego ogrom ludzi, pomysłów i wydarzeń!

Dlatego jeśli jest w Tobie zamiłowanie do historii, kultury i turystyki to zapraszamy w nasze szeregi! Dobra zabawa, humor i niezapomniana przygoda gwarantowana!

Masz pytania? Pisz śmiało! E-mail:fundacjahistoryczna@post.pl

Więcej o naszych działaniach na stronie www.fundacjahistryczna.pllub na naszym portalu w zakładce: Z życia Fundacji

Osoby zainteresowane przystąpieniem do Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” zachęcamy do przesyłania swoich wniosków na adres: fundacjahistoryczna@post.pl